Контракти.ua

260  —  04.04
Макрон хотів переконати Байдена та Шольца зайняти жорсткішу позицію щодо РФ, - WSJ
Макрон хотів переконати Байдена та Шольца зайняти жорсткішу позицію щодо РФ, - WSJ

Президент Франції Еммануель Макрон проводив переговори з американським президентом Джо Байденом та канцлером Німеччини Олафом Шольцем щодо війни в Україні. Він хотів переконати лідерів зайняти жорсткішу позицію щодо Росії.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на The Wall Street Journal.

Як зазначає видання, Макрон у лютому говорив з Байденом та Шольцем, оскільки, на його думку, Захід повинен змінити стратегію щодо війни Росії проти України. Французький президент сказав лідерам, що західні країни повинні зайняти позицію стратегічної двозначності щодо Росії, яка залишить на столі всі військові варіанти.

WSJ пише, що ця ідея радикально відрізняється від позиції, яку США займали від початку повномасштабного вторгнення. Вашингтон намагався уникнути дій, які могли б спровокувати Москву.

Макрон навпаки хотів припинити транслювати "червоні лінії" Заходу і натомість змусити Кремль здогадуватися.

Американські чиновники сказали, що Байден поставив під сумнів необхідність зміни стратегії. Шольц загалом виступив проти цієї ідеї. Канцлер Німеччини заявив, що така стратегія ризикує розділити союзників і зробити країни НАТО стороною конфлікту.

Макрон телефонував лідерам, щоб сказати, що хоче використати майбутній саміт у Парижі для того, щоб надіслати послання Путіну, що західні столиці не виключають військові варіанти. Шольц сказав, що він та союзники будуть змушені відкинути ідеї Макрона. Крім того, канцлер попереджав, що це може породити відчуття роз'єднаності серед союзників.

Зміну стратегії також обговорювали перед початком саміту в Єлисейському палаці. І попри те, що союзники не відкинули цю ідею, Макрон зробив заяву, що консенсусу з приводу відправки військ немає, але нічого не можна виключати.

Ідея Макрона про відправлення військ

Раніше президент Франції Еммануель Макрон не виключив, що НАТО може ввести війська для допомоги Україні. Це викликало дискусії серед союзників України.

Франція пізніше пояснила, що не йдеться про безпосередньо відправку військ для участі у бойових діях. Деякі країни НАТО заявили, що готові розглянути таку можливість. Йдеться про Литву, Латвію, Естонію та Канаду.

Глава МЗС України Дмитро Кулеба заявив, що Макрон під відправленням військ НАТО в Україну мав на увазі навчання.

Більшість країн не підтримали позицію Макрона. Більше того, як пишуть західні ЗМІ, неочікувана заява Макрона викликала ще більшу неприязнь між ним та канцлером Німеччини Олафом Шольцом.