Контракти.ua

168  —  03.04
В Україні призовний вік зменшено до 25 років: Зеленський підписав указ
В Україні призовний вік зменшено до 25 років: Зеленський підписав указ

Верховна Рада проголосувала за цей законопроєкт ще у травні 2023 року.

Майже через рік після схвалення Верховною Радою президент України Володимир Зеленський підписав закон 9281про зниження граничного віку перебування громадян на військовому обліку призовників від 27-ми до 25-ти років. Пише ТСН. 

"На строкову військову службу призиваються придатні для цього за станом здоров’я громадяни України чоловічої статті, яким до дня відправлення у військову частини виповнилося 18 років, та старші особи, які не досягли 25-річного віку і не мають права на звільнення або відстрочку від призову на відстрочку", - йдеться у документі

Під час дії воєнного стану призовні комісії мають провести медогляд призовників, які перебувають на військовому обліку та досягли 25-річного віку. У разі визнання придатними до військової служби їх поставлять на військовий облік та визнають військовозобов'язаними. Це означає, що таких хлопців можна буде мобілізувати до війська, навіть якщо вони не служили строкову службу і не мають військового досвіду.

Пояснюємо!

До цього часу, чоловіки, які досягли 27 років і не служили в армії та не мають військового досвіду, вважали призовниками, а не військовозобов'язаними. Оскільки під час воєнного стану набору на строкову службу не було, їх не мобілізували. В іншому випадку, чоловіки до 27 років, які служили строкову, або мали військову кафедру, також підлягали мобілізації.

Нагадаємо, Верховна Рада ще у травні 2023 року підтримала рішення щодо зниження порогу мобілізаційного віку від 27 до 25 років.