Контракти.ua

248  —  02.04
Україна застосовує дрони зі ШІ для атак на енергетичну галузь Росії – CNN
Україна застосовує дрони зі ШІ для атак на енергетичну галузь Росії – CNN

Атаки України по нафтопереробних заводах (НПЗ) Росії стали можливими завдяки використанню безпілотників з більшою дальністю й обладнання деяких з них штучним інтелектом (ШІ).

Про це повідомляє CNN.

Як пише телерадіокомпанія, Україна продовжує вражати величезну нафтогазову промисловість Росії, яка, попри заборони на імпорт та обмеження цін, залишається найбільшим джерелом доходів для військової машини Росії. Загалом атаки стали можливими не лише завдяки використанню безпілотників з більшою дальністю польоту, але й інтеграції штучного інтелекту до деяких дронів. ШІ, зі свого боку, допомагає дронам орієнтуватись та уникати глушіння.

"Точність в умовах перешкод забезпечується завдяки використанню штучного інтелекту. Кожен літак має бортовий комп'ютер із супутниковими даними та даними про місцевість. Польоти визначаються заздалегідь з нашими союзниками, і літаки дотримуються плану польоту, що дозволяє нам вражати цілі з точністю до метра", - розповіло близьке до української програми безпілотників джерело CNN.

Аналітик Королівського інституту об'єднаних служб Ноя Сільвія, зі свого боку, розповіла про "машинний зір", який є різновидом ШІ. За її словами, обладнаний ним дрон можна "навчити" визначати географію та ціль, до якого він прямує. Водночас БпЛА стає повністю автономний й не потребує зв'язку з супутниками.

Експерт з питань війни з використанням безпілотників і штучного інтелекту Кріс Лінкольн-Джонс зауважив, що рівень "інтелекту" наразі досі дуже низький, оскільки технологія перебуває лише на ранніх стадіях розвитку свого потенціалу.

Головне управління розвідки (ГУР) Міністерства оборони України та Служба безпеки України відмовили CNN в коментарі щодо використання ШІ в дронах.

Використання Україною дронів не є чимось новим, оскільки країна почала покладатись на них ще з початку повномасштабного вторгнення Росії. Зокрема Київ також вкладає ресурси для розвитку технології й вітчизняного виробництва.

На початку війни наші воїни використовували здебільшого готове обладнання для спостереження, або ж скидання невеликих бомб. Втім, пізніше вдалося створити повноцінну індустрію БпЛА, що надало перевагу у протистоянні з більшою кількістю живої сили у терористів.

Як відзначають експерти телерадіокомпанії, замість того, щоб бити по паливних сховищах, Україна зосередилась на перегінних установках, де сира нафта переробляється і перетворюється на паливо або інші похідні продукти. Деякі цілі потребують багато західних технологій, які Росії складно дістати.

Експерти вважають, що атаки можуть мати більший вплив на російську економіку, ніж західні санкції, частина яких здебільшого оминала енергетичний сектор країни-терориста.

Тим часом Україна заявляє, що 12% російських нафтопереробних потужностей зараз не працюють. Reuters, зі свого боку, заявив, що їх кількість сягає 14%.

Статьи по теме
У Києві та Кривому Розі оголосили День жалоби через удар росіян
У Києві та Кривому Розі оголосили День жалоби через удар росіян

У Києві та Кривому Розі 9 липня оголосили Днем жалоби за загиблими внаслідок сьогоднішнього російського ракетного удару.
09.07 — 284

Сирський: Росія намагається розширити географію боїв, з F-16 час гратиме на користь України
Сирський: Росія намагається розширити географію боїв, з F-16 час гратиме на користь України

В результаті надходження значної кількості озброєння та техніки, у тому ж числі й винищувачів F-16 - час гратиме на користь України. Ворог докладає зусиль, щоб розширити географію бойових дій.
18.06 — 276

Україна та Палау встановили дипломатичні відносини
Україна та Палау встановили дипломатичні відносини

16 червня Україна та Палау встановили дипломатичні відносини. Сторони підписали комюніке.
17.06 — 268