Контракти.ua

256  —  31.03
Росія не спроможна належним чином захиститися від атак українських дронів, — ISW
Росія не спроможна належним чином захиститися від атак українських дронів, — ISW

Росіяни посилюють захист, щоб протидіяти українським безпілотникам, однак навряд чи їм вдасться розгорнути мобільні вогневі групи в необхідному масштабі.

Про це йдеться у звіті американського Інституту вивчення війни (ISW).

Все частіше Росія стикаєься із загрозою українських безпілотників як на території окупованої України, так і в Росії на нафтопереробних заводах та інших об'єктах критичної інфраструктури, що підтримують військові зусилля Росії.

Щоб протидіяти дронам, росіяни формують мобільні вогневі групи у складі невизначених загальновійськових армій, а також армій ВПС і ППО для боротьби з безпілотниками. Цих окупантів оснастять тепловізорами, системами РЕБ і кулеметами, встановленими на пікапах. Однак, невідомо, чи зможуть ці мобільні групи захистити територію, на яку націлені українські безпілотники.

За даними ISW, російські мобільні вогневі групи схожі на українські тактичні мобільні вогневі групи, які українські військові почали широко розгортати навесні 2023 року для захисту від регулярних атак "шахедів".

Рішення російського військового командування сформувати мобільні вогневі групи, ймовірно, є відповіддю на інтенсифікацію ударів українських дронів по нафтопереробних заводах РФ у лютому та березні.

Зазначається, що Росія не може належним чином захиститися від атак українських безпілотників.

Аналітики ISW припускають, що російські війська мають труднощі з належним розгортанням систем ППО ближнього радіусу дії вздовж очікуваних векторів польотів українських безпілотників, а російські військові, схоже, навіть не змогли прикрити важливі потенційні цілі в добре захищених районах Росії.

"Масове розгортання мобільних вогневих груп на заході Росії може створити подібні проблеми для російських військ, оскільки військові РФ можуть бути не в змозі забезпечити достатню кількість таких груп у потрібному масштабі", – ідеться у звіті.

Статьи по теме
Росіяни виїжджають з Туреччини через проблеми з легалізацією проживання і не лише, – Reuters
Росіяни виїжджають з Туреччини через проблеми з легалізацією проживання і не лише, – Reuters

Десятки тисяч росіян, які втекли до Туреччини після вторгнення Росії в Україну, переїхали до інших країн за останній рік через проблеми з отриманням посвідки на проживання, високими цінами та труднощами з отриманням банківських послуг через санкції.
24.05 — 421

Захист традиційних цінностей: як Росія виправдовує свою агресію “мораллю”
Захист традиційних цінностей: як Росія виправдовує свою агресію “мораллю”

“Захист традиційних цінностей” є однією з ідеологічних основ як внутрішньої, так і зовнішньої політики Росії. Зокрема, 2022 року Путін підписав указ про збереження та зміцнення так званих “традиційних російських духовно-моральних цінностей”. Того ж року Держдума РФ ухвалила закон, що забороняє “пропаганду нетрадиційних сексуальних стосунків, тобто не гетеросексуальних стосунків серед людей будь-якого віку. А 2023 року рух ЛГБТК+ у Росії оголосили “екстремістською організацією”.
22.05 — 203

Росіяни змирилися з війною в Україні і не намагаються чинити тиск на Путіна, - Bloomberg
Росіяни змирилися з війною в Україні і не намагаються чинити тиск на Путіна, - Bloomberg

Громадяни Росії вчаться жити в умовах війни, яку їхній диктатор Володимир Путін розв'язав в Україні. При цьому вони не протестують проти вторгнення і погіршення якості життя.
09.05 — 190