Британія не могла б воювати з Росією понад два місяці. Лондону не вистачило б необхідних ресурсів.
Про це заявив заступник начальника британського штабу оборони генерал-лейтенант Роб Магован, пише РБК-Україна з посиланням на The Telegraph.
Так, коли колишній міністр збройних сил Марк Франсуа сказав, що Велика Британія "не зможе битися з Володимиром Путіним більше кількох місяців у повномасштабній вогневій війні, тому що у нас немає боєприпасів та резервів обладнання для цього" і уточнив, звертаючись до Магована, що це "правда, чи не так", той визнав, що це правда.
Міністр оборони Грант Шаппс додав, що будь-який подібний конфлікт вестиметься разом з союзниками по НАТО, які колективно зможуть перевершити Росію щодо озброєння, а не тільки з Великою Британією.
"Людям, які дивляться і чують, що Велика Британія не готова до війни виключно з Росією, важливо розуміти, що оскільки ми перебуваємо в НАТО і існує стаття 5 (угоди про взаємну оборону), ми ніколи не будемо в цій ситуації (у війні з Росією віч-на-віч, - ред.)", - сказав він.
Як пише видання, розслідування комітету з оборони Палати громад показало, що британські "все більш перенапружені" озброєні сили не були б готові до війни з Росією. Було встановлено, що уряд "ніколи не досягне бойової чи стратегічної готовності" без термінових реформ, покликаних повернути назад кризу вербування, а також йому потрібно різко збільшити британські запаси зброї та боєприпасів.
У звіті депутати заявили, що Збройним силам Британії потрібно більше фінансування для "участі в операціях, одночасно розвиваючи бойову готовність", інакше їм доведеться знизити "оперативне навантаження" на збройні сили.
Колишні керівники оборони повідомили комітету, що Збройні сили були "спустошені" з 2010 року і "в рівноправному конфлікті... вичерпали б свої можливості після перших кількох місяців бойових дій".
Магован, у свою чергу, наполягав на тому, що Велика Британія "готова до війни", хоча й визнав, що вона не готова до тривалого конфлікту з Росією.
Шаппс також повідомив членам парламенту, що уроки, що були зроблені з війни в Україні, показали важливість війни з дронами, оскільки вони "смертоносні", але недорогі.
"Україна, мабуть, перша справжня війна дронів, і я не думаю, що ми колись знову побачимо війну, в якій не використовувалися б дрони", - сказав він.
Минулого місяця Велика Британія оголосила, що разом з Латвією очолить нову коаліцію з доставки в Україну тисяч дронів-камікадзе на тлі дефіциту боєприпасів на передовій. У рамках цієї схеми західних виробників буде залучено до виробництва ударних FPV-дронів.
"Дрони спростовують звичайні факти війни. Зазвичай кожне покоління стає дорожчим, щоб мати летальний ефект, але насправді дрони, які іноді коштують кілька тисяч фунтів, можуть бути надзвичайно смертоносними", - заявив Шаппс.
Однак він попередив, що "основні бойові дії та боєприпаси" залишаться важливими у будь-якому майбутньому конфлікті.