Контракти.ua

435  —  22.03.24
Росія не зупиниться на Україні – Макрон
Росія не зупиниться на Україні – Макрон

Президент Франції Еммануель Макрон вважає, що те, що російські чиновники нарешті назвали війну проти України війною, а не спецоперацією, має наблизити європейців до усвідомлення реальності.

Про це він заявив на пресконференції після засідання Європейської ради в Брюсселі.

Коментуючи слова речника Кремля Дмитра Пєскова, який уперше визнав, що Росія перебуває "у стані війни", а не проводить "спецоперацію" в Україні, Макрон сказав: "Я не чекав російських заяв, щоб кваліфікувати це саме так, тому що це і є реальність".

За його словами, це показує "діалектичну зміну у наступний день після виборів".

"Це також говорить про те, що ми всі маємо усвідомлювати вибір, який зараз робимо. Той, хто думає, що Росія зупиниться ... на Україні, помиляється", - зауважив президент Франції.

Він також прокоментував слова віцеспікера Держдуми РФ Петра Толстого, який в інтерв’ю французьким телеканалам заявив, що йому "начхати на Макрона" і що росіяни "вб’ють усіх французьких солдатів, щойно ті дістануться України". "Я хотів би висловити здивування знервованістю російських чиновників. Це багато говорить про загальний стан справ у керівництва цієї країни", - сказав французький лідер.

Статьи по теме
Україна готується ще до 2-3 років війни: Зеленський дав доручення — The Economist
Україна готується ще до 2-3 років війни: Зеленський дав доручення — The Economist

Україна готується до можливого продовження війни ще на два-три роки після того, як мирні переговори фактично зайшли в глухий кут. За даними джерел, відповідне доручення вже дав президент Володимир Зеленський.
27.05 — 264

В Офісі президента заперечили, що Зеленський нібито казав депутатам про необхідність готуватися до ще 2-3 років війни
В Офісі президента заперечили, що Зеленський нібито казав депутатам про необхідність готуватися до ще 2-3 років війни

В Офісі президента заперечили, що президент Володимир Зеленський на зустрічі з депутатськими фракціями казав, що треба готуватися до війни тривалістю в ще два-три роки. Радник президента Дмитро Литвин під час спілкування з журналістами в чаті ОП сказав, що “це той самий вкид, який вже був”.
27.05 — 322

Термобаричні ракети та рої FPV: Україна модернізувала морські дрони для ударів по узбережжю
Термобаричні ракети та рої FPV: Україна модернізувала морські дрони для ударів по узбережжю

Морські безпілотники Сил оборони України отримали масштабну модернізацію і тепер здатні діяти як плавучі пускові платформи, атакуючи позиції ворога роями FPV-дронів і термобаричними ракетами.
27.05 — 284