Контракти.ua

367  —  12.03
У Росії видають методички для "перевиховання" депортованих українських дітей, - ЗМІ
У Росії видають методички для

Російська влада створила спеціальні методички для вчителів, щоб "перевиховувати" дітей, яких депортували з України. Їм хочуть нав'язати російську ідентичність.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на "Медузу".

За інформацією видання, росіяни створили програму індоктринації українських дітей, у рамках якої є кілька методичок. Їм обіцяють, що вони більше не зможуть повернутись на Батьківщину.

Журналісти пишуть, що у документах російського міносвіти сказано, що російським вчителям наказали "переорієнтувати та прищепити російську ідентичність" дітям з окупованих територій України.

Зокрема, дітей мають виховувати на підставі російських "духовно-моральних цінностей" та позбавити "деструктивної ідеології".

Також влада РФ створила словник, до якого внесли слова та фрази, "які є проявом націоналістичної ідеології". Це, зокрема, вітання "Слава Україні" та негативні оцінки Росії та росіян.

У "Медузі" стверджують, що в методичці "Супровід підлітків, які прибули із зон ведення бойових дій" сказано, що такі діти "можуть виявляти протест, примхливість, недовіру до дорослих, агресивно поводитися, висловлювати ідеї особистої переваги".

При цьому російським вчителям радять "прямо говорити з дітьми", які втратили своїх родичів через війну, про їхню трагедію і дати їм "пережити емоцію".

Влада РФ очікує, що після виконання порад у методичках українські діти відчують "почуття гордості за свою країну, патріотизм, почуття приналежності до країни".

При цьому, як розповіли "Медузі" джерела міносвіти, деякі співробітники вважають українських дітей потенційними терористами.

"Ми розуміємо, що Росія не приходила в Україну "з миром та добром". І що діти, яких звідти вивезли у вороже середовище, можуть почати протидіяти", - додають співрозмовники видання.

Депортація українських дітей

Нагадаємо, з початку повномасштабного вторгнення Росія на постійній основі депортує українських дітей до анексованого Криму, Білорусі або віддалених районів Росії.

Депортація стала приводом для того, щоб Міжнародний кримінальний суд у Гаазі видав ордер на арешт диктатора Володимира Путіна та уповноважену з прав дитини до РФ Марію Львову-Бєлову.

Статьи по теме
В НАТО остаточно вирішили пообіцяти Україні
В НАТО остаточно вирішили пообіцяти Україні "незворотній шлях" до членства, - ЗМІ

Країни НАТО визнали, що Україна перебуває на "незворотному шляху" до членства в Альянсі. І це формулювання увійшло в остаточний проект спільної заяви Вашингтонського саміту.
13.07 — 211

США розробляють більш жорстку стратегію щодо ядерної зброї, - ЗМІ
США розробляють більш жорстку стратегію щодо ядерної зброї, - ЗМІ

Адміністрація президента США Джо Байдена має намір ухвалити більш рішучу стратегію щодо нерозповсюдження ядерної зброї у світі.
09.06 — 348

Китай різко збільшив поставки в Росію сировини для виробництва боєприпасів, - ЗМІ
Китай різко збільшив поставки в Росію сировини для виробництва боєприпасів, - ЗМІ

Китай різко збільшив до Росії експорт нітроцелюлози. Це матеріал подвійного призначення, який можна використовувати для виробництва боєприпасів.
19.05 — 529