Контракти.ua

337  —  10.03
НАТО переміщує ракети ближче до кордонів Росії
НАТО переміщує ракети ближче до кордонів Росії

У Литві країни Північноатлантичного альянсу впроваджують ротаційну модель протиповітряної оборони. У державі розміщують зенітно-ракетні комплекси Patriot.

Такі дії є відповіддю на заклики країн Балтії посилити обороноздатність Європи в регіоні, пише Newsweek.

За словами міністра оборони Литви Арвідаса Анушаускаса, системи ППО введуть в експлуатацію пізніше цього року. Під час Вільнюського саміту влітку минулого року країни НАТО домовилися про створення ротаційної системи, в рамках якої члени Альянсу розгортатимуть засоби протиповітряної оборони в країнах Балтії на певний період часу.

Анушаускас не повідомив, які саме західні країни беруть участь у першому раунді розгортання систем ППО в Литві, але сказав, що обладнання включає в себе зенітно-ракетні комплекси Patriot. Представник оборонного відомства уточнив, що ЗРК надаються європейським союзником, а не Сполученими Штатами Америки.

«Очікується, що цей принцип не буде одноразовим на кілька місяців, а охопить весь рік і значно підвищить наші можливості протиповітряної оборони», ‒ сказав Анушаускас.

Кілька європейських країн висловили занепокоєння, що війна Росії проти України може зрештою призвести до більшого конфлікту між Москвою і НАТО. За останні місяці військовий альянс зробив кілька кроків для зміцнення своїх оборонних систем уздовж східного кордону, зокрема, провівши у країнах Балтії та Польщі навчання для понад 90000 військовослужбовців із усіх 32 держав-членів.

Литва, Латвія, Естонія і Польща найбільше закликають НАТО готуватися до наступного наступу Росії в регіоні. Наприклад, глава польського агентства національної безпеки Яцек Сівера заявив, що країни східного флангу НАТО мають лише три роки, аби підготуватися до потенційного нападу Росії.

Статьи по теме
Меркель пояснила, чому перешкоджала вступу України до НАТО
Меркель пояснила, чому перешкоджала вступу України до НАТО

Рішення, ухвалене на саміті НАТО в Бухаресті 2008 року, не допускати Україну і Грузію до Плану дій щодо членства (ПДЧ), продовжує викликати суперечки і критику. Тодішній канцлер Німеччини Ангела Меркель пояснила свою позицію низкою чинників, які, за її словами, були важливі для безпеки Альянсу.
вчера, 12:27 — 4825

Росія посилює тиск на Європу щодо війни в Україні на тлі невизначеності США – ISW
Росія посилює тиск на Європу щодо війни в Україні на тлі невизначеності США – ISW

Росія намагається диктувати умови переговорів із Україною.
19.11 — 356

Україна може втратити 20% території, але здобути членство в ЄС - екскомандувач НАТО
Україна може втратити 20% території, але здобути членство в ЄС - екскомандувач НАТО

Україна може також отримати перспективу вступу до Альянсу.
11.11 — 5151