Контракти.ua

502  —  07.03.24
Комітет Європарламенту підтримав продовження дії безмитної торгівлі для України ще на один рік
Комітет Європарламенту підтримав продовження дії безмитної торгівлі для України ще на один рік

Комітет Європарламенту підтримав пропозицію Єврокомісії продовжити для України дію безмитної торгівлі ще на один рік. Раніше таке ж рішення схвалили посли держав-членів ЄС у рамках COREPER.

Про це повідомив заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства і торговий представник України Тарас Качка.

Він зазначив, що це процедурне голосування запускає політичне схвалення цього рішення, яке має відбудитися вже без обговорень.

"Ще тиждень тому до пропозиції Єврокомісії було подано більше 100 правок в аграрному та торговому комітеті. Майже всі вони пропонували звузити доступ до ринку ЄС української продукції. Причина – вимоги фермерів та прийдешні вибори до Європарламенту. Через активну роботу з державами-членами – і перш за все Польщею, з євроінституціями і євродепутатами вдалось зменшити кількість правок, які голосувалися до двох. І вони не набрали достатніх голосів. Вже це означає, що нормальна європейська політика бере верх над передвиборчою гонкою за медійно привабливими рішеннями. Зрештою, як би не було складно вибудовувати внутрішню аграрну політику ЄС, підтримка Європарламенту для нас політично важлива. Щоб ніхто не спекулював, що егоїзм бере верх над солідарністю з Україною", - написав Качка у фейсбуці.

Він також зазначи, що це був перший практичний "тренінг" з перегорів про вступ у частині аграрної політики. "Наступна подія - Україно-польська міжурядова комісія в понеділок і наступний раунд інтенсивних переговорів", - зазначив представник України.

Статьи по теме
Фіцо відзначився неоднозначною заявою після удару дрона РФ по Румунії
Фіцо відзначився неоднозначною заявою після удару дрона РФ по Румунії

Словаччина солідарна з Румунією, яка потрапила під удар російського дрона. Водночас Братислава закликала до стриманості у "підбурювальних заявах".
29.05 — 248

Переговірника з Путіним не буде? ЗМІ повідомили про нове рішення ЄС
Переговірника з Путіним не буде? ЗМІ повідомили про нове рішення ЄС

У ЄС пояснили, чому не поспішають з переговірником.
28.05 — 260

Україна переписує правила війни для НАТО: Захід визнає нову реальність
Україна переписує правила війни для НАТО: Захід визнає нову реальність

Війна в Україні стала каталізатором глибоких змін у стратегії НАТО. На Заході визнають: українська армія вже формує стандарти майбутніх воєн.
25.05 — 307