Контракти.ua

341  —  05.03
Для стримування Китаю. Пентагон має намір закупити тисячу безпілотних винищувачів, - WSJ
Для стримування Китаю. Пентагон має намір закупити тисячу безпілотних винищувачів, - WSJ

ВПС Сполучених Штатів мають намір закупити щонайменше тисячу безпілотних винищувачів, які зможуть діяти автономно завдяки штучному інтелекту. Перші 100 літаків американські військові планують отримати у найближчі п'ять років.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Wall Street Journal.

Зростаюча вартість існуючих військових літаків і досягнення в галузі програмного забезпечення змушують ВПС перейти на нове покоління безпілотних літаків.

За даними видання, безпілотні винищувачі будуть призначені для супроводу та захисту звичайних літаків (наприклад, F-35 або B-21), і на них може бути розміщене власне озброєння для атаки повітряних і наземних цілей. Передбачається, що безпілотні винищувачі мають допомогти у стримуванні Китаю.

Згідно зі специфікаціями ВПС, літаки зможуть літати зі швидкістю трохи нижче швидкості звуку, несучи ракети та інше озброєння для обстрілу ворожих літаків та наземних цілей, включаючи кораблі.

Повідомляється, що їх також можна буде задіяти у розвідці та використовувати як "комунікаційний хаб". Бюджет програми розробки складає 6 млрд доларів. Відомо, що над програмою створення нового літака працюють Boeing, Lockheed Martin, Northrop Grumman, General Atomics та Anduril Industries. Вже до цього літа Пентагон хочеться визначитись із двома компаніями, які отримають такий контракт.

Відсутність екіпажу має дозволяти дронам виконувати більш ризиковані маневри, які пілоту фізично неможливо витримати, кажуть представники ВПС та розробники льотного програмного забезпечення.

У ВПС припускають, що один безпілотник обійдеться США в 20-30 млн доларів, хоча керівники галузі очікують, що зрештою вона знизиться приблизно до 10 млн доларів або навіть менше. Для порівняння – вартість F-35 становить близько 100 млн доларів, а один новий бомбардувальник B-21 оцінений у 750 млн доларів.

Дрони зі штучним інтелектом

Раніше повідомлялося, що Британія працює із союзниками, у тому числі зі Сполученими штатами Америки (США), над озброєнням України тисячами нових безпілотників зі штучним інтелектом.

Дрони зі штучним інтелектом будуть розгорнуті у великі флотилії, які зв'язуватимуться між собою для націлювання на ворожі позиції без необхідності керувати кожною з них людиною-оператором.

Також ми писали, що українські військові незабаром отримають майже дві тисячі дронів із штучним інтелектом. Вони допоможуть проводити розвідку та визначати цілі для ударів.

Статьи по теме
Росія подвоїла закупівлі вибухових речовин, - WSJ
Росія подвоїла закупівлі вибухових речовин, - WSJ

Росія збільшила імпорт нітроцелюлози, критично важливої ​​для виробництва артилерійських боєприпасів, із підприємств США, Німеччини та Тайваню. Це відбувалося завдяки компанії Туреччини та попри міжнародні санкції, спрямовані на РФ.
31.03 — 439

США вироблятимуть в Австралії далекобійні ракети для HIMARS на потреби України, - WSJ
США вироблятимуть в Австралії далекобійні ракети для HIMARS на потреби України, - WSJ

Сполучені Штати планують відкрити в Австралії перший іноземний завод з виробництва керованих далекобійних ракет GMLRS для реактивних систем залпового вогню HIMARS. Боєприпаси направлятимуть на потреби Сил оборони України.
15.03 — 240

Росія зможе виробляти достатньо зброї ще кілька років, проте якість постраждає, - WSJ
Росія зможе виробляти достатньо зброї ще кілька років, проте якість постраждає, - WSJ

У НАТО вважають, що Росія, ймовірно, зможе підтримувати свої військові дії в нинішніх масштабах ще від двох до п'яти років.
13.03 — 453