Контракти.ua

417  —  24.02.24
Експерт пояснив, чому зростають ціни на овочі
Експерт пояснив, чому зростають ціни на овочі

Через повномасштабне вторгнення РФ, в Україні зростають ціни на продукти. Зокрема, подорожчали популярні овочі.

Виконавчий директор Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин розповів виданню «Фокус», що вплинуло на підвищення цін.

Пендзин пояснив, що ситуація зі зростанням вартості стратегічних овочів має ті самі причини, що й з молочною сировиною. Він додав, що ціни на овочі зросли по-різному.

«Картопля зросла майже в три рази. Чому? Хто у нас виробляє на сьогодні 90% картоплі, що ми їмо? Домогосподарства населення. Картопля виросла, вона є у льохах, але для того, щоб її вивезти на базар, треба робочі руки. Щоб її передати в торгівельні мережі, треба робочі руки. Їх менше. І тут сталася проблема, дійсно, картопля зросла в ціні. Я думаю, що зростання її ціни зараз трошки зупинилося — досягло свого піка, але все одно, вона за відношенням до 2-х місячного періоду показала суттєве зростання: коштувала 12 грн за кг, а зараз – під 30 грн за кг», – наголосив експерт.

Зростання ціни на імпортні овочі відбулось через подорожчання логістики внаслідок блокування польського кордону, а також через девальвацію гривні, оскільки імпортні товари закуповують за іноземну валюту.

Так, індекс споживчих цін на фрукти і овочі у лютому 2024 року склав 105,06%. Порівняно із січнем фрукти та овочі подорожчали у середньому на 5,06%.

Статьи по теме
В Україні змінилися ціни на овочі та фрукти: що здорожачало, а що здешевшало за тиждень
В Україні змінилися ціни на овочі та фрукти: що здорожачало, а що здешевшало за тиждень

На українському ринку овочів та фруктів за останній тиждень відбулися значні цінові зміни.
04.11 — 276

Що буде взимку з цінами на овочі: прогноз НБУ
Що буде взимку з цінами на овочі: прогноз НБУ

У річному вимірі ціни на всі овочі борщового набору, перець, огірки та помідори знизилися.
02.11 — 268

Ціновий стрибок на овочі та фрукти: що найбільше здорожчало і здешевшало на ринку Києва
Ціновий стрибок на овочі та фрукти: що найбільше здорожчало і здешевшало на ринку Києва

На початку нового тижня на столичних ринках ціни на деякі фрукти та овочі різко змінилися.
22.10 — 244