Контракти.ua

252  —  22.02
В ракетах КНДР, якими Росія била по Україні, виявили деталі неочікуваного походження – CNN
В ракетах КНДР, якими Росія била по Україні, виявили деталі неочікуваного походження – CNN

Спеціалісти CAR стверджують, що одна з ракет Північної Кореї “не могла бути зібрана раніше березня 2023 року”.

Ракети Північної Кореї, які Росія вже кілька разів використовувала для ударів по Україні, містять компоненти американських та європейських компаній. Пише ТСН. 

Про це йдеться у звіті Conflict Armament Research, повідомляє CNN.

Британська організація Conflict Armament Research (CAR) вивчила 290 компонентів уламків північнокорейської балістичної ракети, які знайшли у січні в Харкові.

Згідно з результатами дослідження, 75% компонентів було розроблено та продано компаніями, зареєстрованими у США. Водночас ще 16% компонентів, виявлених у ракеті, були пов'язані з компаніями, зареєстрованими в Європі, та 9% – з компаніями, зареєстрованими в Азії.

Ці компоненти переважно становили систему навігації ракети, яку виробили в Північній Кореї.

Ідночас деталі, які вивчили дослідники, були виготовлені між 2021 і 2023 роками. Виходячи з цих термінів виробництва, у CAR стверджують, що ракета “не могла бути зібрана раніше березня 2023 року” і вже в січні використовувалася Росією проти України.

“Північна Корея створила надійну мережу закупівель, здатну оминати режими санкцій, які діють протягом майже двох десятиліть”, – йдеться у звіті.

Як розповіли в коментарі СNN представники CAR, організація не розкриватиме назви компаній, чиї деталі знайшли в ракеті. Це пов'язано з тим, що немає жодних доказів навмисних постачань компонентів до Північної Кореї.

Нагадаємо, 4 січня речник Ради національної безпеки Білого дому Джон Кірбі з посиланням на розсекречені дані розвідки заявив, що в широкомасштабних атаках РФ на Україну використовувалися ракети з Північної Кореї.