Контракти.ua

407  —  19.02
ДБР про розслідування справ Майдану: понад 100 справ передано до суду, в тому числі - щодо всієї керівної ланки
ДБР про розслідування справ Майдану: понад 100 справ передано до суду, в тому числі - щодо всієї керівної ланки

Працівники Державного бюро розслідувань за чотири роки розслідування "справ Майдану" повідомили 239 підозр, до суду було скеровано 117 обвинувальних актів відносно 211 осіб.

Про це повідомила пресслужба ДБР.

"Одним із важливих здобутків стало завершення та передача до суду найбільшої «справи Майдану» відносно тодішнього керівництва держави та керівників правоохоронних органів, серед яких: експрезидент України; ексголова СБУ та його перший заступник; ексміністр внутрішніх справ та його заступник; ексміністр оборони; екскомандувач внутрішніх військ; екскерівник столичної міліції, його заступник та керівник полку «Беркут»", - йдеться в повідомленні.

Зазначається, що ці колишні високопосадовці обвинувачуються в організації вбивств 67 громадян, спричиненні тілесних ушкоджень 887 особам з 18 по 20 лютого 2014 року.

ДБР продовжує роботу і наголошує, що для протидії 841 тисячі активістів з листопада 2013 по лютий 2014 років було залучено 60 тисяч правоохоронців.

З початку цього року за матеріалами ДБР до суду передані обвинувальні акти щодо безпосередніх вбивць активістів, про підозру повідомлено знаковим фігурантам розслідування.

Так, працівники Бюро завершили розслідування кримінального провадження щодо 20 колишніх міліціонерів роти спеціального призначення ПМОП "Беркут", підпорядкованого ГУМВС України в м. Києві. Вони застосували вогнепальну зброю проти учасників мирних акцій протесту 20 лютого 2014 року, що призвело до загибелі беззбройних активістів. Обвинувальні акти вже скеровано до суду.

Повідомлено про підозру колишнім командирам "Беркуту", які намагались знищити зброю з якої їхні підлеглі вбили учасників Революції Гідності. З цієї зброї спецпризначенцями 20 лютого 2014 року на вулиці Інститутській у Києві було вбито 48 та поранено 90 учасників акцій протесту.

Слідчі ДБР уважно вивчають й злочинні дії своїх фігурантів після втечі з України. Зокрема, на початку року працівники ДБР повідомили про підозру колишньому командиру Севастопольського "Беркуту" та трьом його підлеглим, які зі зброєю в руках втекли та пішли на службу до окупанта і допомагали Росії захопити Крим.

Зрадники упродовж 2013–2014 років разом зі спецпризначенцями інших підрозділів "Беркуту" брали участь у силовій протидії мирним акціям протесту в Києві.

Статьи по теме
Начальник штабу
Начальник штабу "Азова" не задоволений відповіддю ДБР щодо генерала Содоля

Що саме відповіли в Державному бюро розслідувань, Богдан Кротевич не уточнив, але зауважив, що далі все залежатиме від роботи адвокатів.
30.06 — 318

Начальник штабу “Азову” Кротевич подав заяву до ДБР на генерала Содоля
Начальник штабу “Азову” Кротевич подав заяву до ДБР на генерала Содоля

Скандал з генералом Содолем: в чому його звинувачує начштабу “Азову”, гучні деталі.
25.06 — 252

Начальник штабу “Азова” написав заяву до ДБР щодо
Начальник штабу “Азова” написав заяву до ДБР щодо "одного бойового генерала”

Богдан Кротевич не називає прізвище генерала, щодо якого вимагає провести розслідування, але стверджує, що його "ненавидять 99 відсотків військових".
25.06 — 224