Контракти.ua

352  —  07.02
Україна націоналізувала майже пів мільярда нафтогазових активів російського олігарха
Україна націоналізувала майже пів мільярда нафтогазових активів російського олігарха

Україна націоналізувала нафтогазові активи підсанкційного російського олігарха Едуарда Худайнатова на 500 млн гривень.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на прес-службу СБУ.

За даними СБУ, Вищий антикорупційний суд задовольнив позов Мін’юсту про націоналізацію українських активів підсанкційного російського олігарха Едуарда Худайнатова.

Таким чином у дохід України було стягнуто 100% його частки у статутному капіталі ТОВ "Нафтова компанія "Альянс-Україна", яка оцінюється у майже пів мільярда гривень.

Слідство з'ясувало, що Худайнатов контролював українського нафтотрейдера через низку офшорних компаній і підконтрольних осіб. Він сподівався уникнути націоналізації активів після повномасштабного вторгнення РФ та продовжувати отримувати значні прибутки з нафтогазового ринку України.

Окрім цього, було встановлено, що Худайнатов є однією із довірених осіб російського диктатора Володимира Путіна та очолює російську нафтогазову компанію "ННК-Груп". Він входив до ради директорів "Роснафти.

Вищезгадані два підприємства - одні з найбільших "спонсорів" війни проти України. Компанії регулярно поставляють паливно-мастильні матеріали для військово-промислового комплексу та окупаційних угруповань Росії.

Раніше РБК-Україна повідомляло, що до державного бюджету у вівторок, 30 січня, вперше надійшли санкційні гроші у розмірі понад 32 млн гривень. Мова про кошти, які належали найбільшому в Україні виробнику металургійного глинозему та гідроксиду алюмінію.

За даними слідства, у 2000 році холдинг, який належить російському олігарху Олегу Дерипасці, приватизував "Миколаївський глиноземний завод". Даний холдинг є одним з найбільших в світі виробників алюмінію.