Контракти.ua

385  —  29.01
Росія активно поширює вплив у країнах Африки, - ISW
Росія активно поширює вплив у країнах Африки, - ISW

Міністерство оборони Російської Федерації продовжує докладати зусиль для розширення російського впливу та поглинання колишніх операцій групи "Вагнера" в Африці. Крім того, РФ планує розмістити військову базу в Центральноафриканській Республіці.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на звіт Інституту вивчення війни (ISW).

Підконтрольний Міноборони РФ "Африканський корпус" 26 січня заявив, що делегація російського оборонного відомства прибула до столиці Буркіна-Фасо, міста Уагадугу.

Відомий прокремлівський військовий блогер стверджував, що делегація Міноборони РФ обговорить права і повноваження російського військового контингенту в Буркіна-Фасо і майбутню співпрацю країни з Росією.

Блогер стверджував, що Буркіна-Фасо, ймовірно, стане "головним координаційним центром" між членами Сахельського альянсу, до якого входять Буркіна-Фасо, Нігер і Малі. Причому формалізація російської військової присутності в Сахелі свідчить про те, що ці відносини, ймовірно, триватимуть роками.

Військовий блогер стверджував, що російські ЗМІ також працюють у Буркіна-Фасо, щоб "конкурувати з французькими ЗМІ" та "створювати лояльний інформаційний простір".

Військова база РФ у Центральноафриканській Республіці

Директор Російського офіцерського союзу міжнародної безпеки (РОСБ) Олександр Іванов заявив російським ЗМІ про "достатність та ефективність" кількох сотень російських військовослужбовців у Центральноафриканській Республіці (ЦАР).

За його словами, такий російський військовий контингент зміцнить позиції Росії в ЦАР у регіоні та продемонструє, що співпраця між державами має "стратегічний довгостроковий характер". Водночас Іванов назвав "явним перебільшенням" заяви радника президента ЦАР про те, що російська військова база у цій країні може вмістити 10 тис. військовослужбовців.

Посол Росії в ЦАР Олександр Бікантов заявив, що створення російської військової бази захистить національний суверенітет країни. За його словами, міністерства оборони РФ і ЦАР обговорюють місце розташування бази, і ще не визначили час прибуття російського військового контингенту і кількість російського персоналу.

"Міністерство фінансів США 26 січня 2023 року запровадило санкції проти РОСБ та Іванова за те, що вони діяли як підставні компанії "Вагнер Груп" у ЦАР. А заяви Іванова в російських державних ЗМІ про майбутні сили Міноборони РФ на теренах цієї африканської країни свідчать про те, що Міноборони Росії вдалося об'єднати деякі колишні структури "Вагнер Груп" у ЦАР", - йдеться в актуальному звіті ISW.

Активність російських найманців в Африці

"Африканський корпус" був створений у листопаді 2023 року та є ініціативою Міноборони РФ з посилення російської військової присутності на Близькому Сході та в Африці. Підрозділ, зокрема, покликаний "вирішувати масштабні та комплексні завдання" з "протидії неоколоніальному впливу Заходу", щоб "підривати його ресурсну базу" в країнах Африки.

У вересні Кремль перекинув більшість "вагнерівців" із Білорусі до Нігеру, Лівії, Судану, Малі, ЦАР та Мозамбіку. У всіх цих країнах Москва має свої колоніальні та геополітичні інтереси, підтримує їхні військові хунти і заколотників.

На початку грудня Інститут вивчення війни повідомляв, що Росія намагається втрутитися у ситуацію в нестабільних країнах Африки, використовуючи активність бойовиків "Групи Вагнера" у Центральноафриканській Республіці.

Наприкінці грудня підконтрольний Міноборони РФ підрозділ "Африканський корпус" оголосив кампанію з набору колишніх та чинних співробітників "Групи Вагнера", а також людей, що мають досвід бойових дій на війні в Україні.

Статьи по теме
Путін сподівається перезавантажити відносини Росії та США на власних умовах, - ISW
Путін сподівається перезавантажити відносини Росії та США на власних умовах, - ISW

Російський диктатор Володимир Путін припустив, що обраний президент США Дональд Трамп буде прислухатися до інтересів та уподобань Кремля, не пропонуючи натомість жодних поступок чи вигод.
10.11 — 329

Південна Корея може посилити підтримку України через північнокорейські війська в РФ, - ISW
Південна Корея може посилити підтримку України через північнокорейські війська в РФ, - ISW

Підтримка України з боку Південної Кореї може посилитись. Причиною цього є присутність військ КНДР у Росії.
04.11 — 1291

Північна Корея може відмовитися від надання військ для допомоги РФ, - ISW
Північна Корея може відмовитися від надання військ для допомоги РФ, - ISW

Залучення Росією армії КНДР до війни проти України, може призвести до високого рівня втрат серед північнокорейських військових. Тож війська азіатських союзників навряд чи зможуть повністю компенсувати втрати особового складу росіян.
04.11 — 798