Йдеться про указ Путіна щодо дослідження та реєстрацію власності РФ за кордоном, який привернув увагу блогерів. Вони вважають, що мета диктатора – оголосити незаконним продаж Росією Аляски 1867 року.
У Держдепартаменті США спростували інформацію про те, що президент Росії Володимир Путін наказав своєму уряду вивчити колишню "нерухомість" країни за кордоном. У відомстві наголосили, що Аляска залишиться в руках Америки. Пише ТСН.
Про це повідомляє The Hill.
Нагадаємо, минулого тижня Путін підписав указ про виділення коштів на дослідження та реєстрацію російської власності за кордоном, зокрема і на колишніх територіях Російської імперії та СРСР. У цьому указі конкретно Аляска не згадувалася, але документ привернув увагу військових блогерів, які заявили, що Путін використав указ, щоб оголосити незаконним продаж Росією Аляски 1867 року.
"Ну, я думаю, я можу говорити від імені всіх нас в уряді США і сказати, що він (Путін – ред.) точно не отримає це (Аляску – ред.) назад", – заявив на брифінгу заступник головного речника Держдепартаменту Ведант Пател, викликавши сміх у аудиторії.
Колишній президент Росії Дмитро Медведєв відреагував на відповідь Держдепартаменту, написавши в Мережі: "За словами представника Держдепу, Росія не отримає назад Аляску, продану США в 19 столітті. Тоді це все. І ми чекатимемо, коли її повернуть будь-якого дня. Тепер війни не уникнути". До свого допису політик додав смайл.
Минулого тижня американський Інститут вивчення війни зазначив, що "точні параметри того, що є нинішньою чи історичною власністю Росії, незрозумілі".
"Кремль може використати "захист" свого майна, на яке претендує, у країнах за межами їхніх міжнародно визнаних кордонів, щоб передати механізми м’якої сили в пострадянських і сусідніх державах, які в кінцевому результаті спрямовані на внутрішню дестабілізацію", – йдеться у звіті Інституту щодо російської наступальної кампанії.
Аналітики вказали на допис у Telegram російського військового блогера, який припустив, що РФ може почати ухвалювати закон на Алясці та в деяких частинах Східної Європи, Кавказу та Центральної Азії.
Видання нагадало, як 2014 року Путін під час запитань та відповідей перед слухачами у студії назвав продаж Аляски 1867 року "недорогим" і стверджував, що людям "не варто цим перейматися".
У той час як очільник Кремля, здається, применшив продаж, російський законодавець Сергій Миронов у грудні 2023 року натякнув, що Москва поверне свої колишні території в майбутньому.
"Ви хотіли нового світового ладу? Отримати та підписати. Венесуела анексувала 24-й штат Гаяна-Ессекібо. Це відбувається просто під носом у колись великого гегемона Сполучених Штатів. Мексиці залишається тільки повернути Техас і решту. Американцям настав час подумати про своє майбутнє. А також про Аляску", – написав Миронов у Мережі.
До слова, влітку 2022 року очільник Держдуми Росії В'ячеслав Володін заявив, що США варто пам'ятати про те, що Аляска була російською і держава може почати її "повертати". А віцеспікер Держдуми РФ Петро Толстой запропонував провести референдум на Алясці.