В МОУ зазначили, що реєстр військовозобов’язаних не буде розміщуватися у хмарних сховищах країн-членів НАТО.
Міністерство оборони України планує запустити електронний кабінет військовозобов'язаного у другому кварталі поточного року. Пише ТСН.
Про це заявила заступниця міністра оборони Катерина Черногоренко в ефірі телемарафону.
"Ми плануємо на початку другого кварталу запустити таку можливість, щойно закон набуде чинності. Це достатньо короткий термін, для подібних інструментів можна сказати миттєвий", — сказала вона.
За словами Черногоренко, в кабінеті військовозобов’язаного буде можливість оновити дані без відвідування територіальних центрів комплектації, і далі ці дані вже будуть використовувати ТЦК.
Заступниця міністра оборони також пояснила, що ухвалений Верховною Радою законопроєкт №10062 про цифровізацію армії удосконалив взаємодію між реєстрами, розширив перелік відомостей про військовозобов’язаних, резервістів і призовників у системі "Оберіг".
Катерина Черногоренко наголосила, що це дозволить наповнювати "Оберіг" за спрощеною процедурою без зайвої бюрократії, довідок і ксерокопій. "Не потрібно буде нести купу документів. Ми зможемо отримувати ці дані в режимі реального часу з інших реєстрів", — заявила вона.
Також заступниця міністра зазначила, що реєстр військовозобов’язаних не буде розміщуватися у хмарних сховищах країн-членів НАТО.
"Він розміщений на території України. Це важливо зазначити і сказати, що цей реєстр розміщуватиметься на території України. Він уже розгорнутий, уже працює, вже отримав комплексну систему захисту інформації", — сказала вона.
Черногоренко підкреслила, що буде також запроваджено можливість подати електронну заявку на отримання статусу учасника бойових дій.
Нагадаємо, 16 січня Рада остаточно ухвалила законопроєкт №10062 про створення Єдиного електронного реєстру військовозобовʼязаних, запровадження сертифіката захисника та автоматичного отримання УБД.
ТСН.ua зібрав усі подробиці про цей закон.
Своєю чергою відомий юрист Ростислав Кравець розкритикував цей документ і заявив, що він "становить загрозу нацбезпеці".
Деякі народні обранці назвали окремі норми в документі надмірним втручанням у приватне життя.
Натомість у Міноборони вважають, що цей закон розблокує цифровізацію української армії.