Російському геронтологу, який боровся зі старінням за допомогою пептидів, вдалося дожити всього до 77 років.
Один із провідних російських геронтологів, засновник Інституту біорегуляції та геронтології, академік РАН Володимир Хавінсон помер у віці 77 років. У 2017 році він обіцяв російському президенту Путіну “мінімум 20 років” активного життя. Пише ТСН.
Про це повідомляє The Moscow Times з посиланням на віце-губернатора Санкт-Петербурга Олега Єргашева.
Вчений, якого російські ЗМІ називали “особистим геронтологом” президента Володимира Путіна, з початку 1990-х займався проблемами старіння та продовження активного життя, зареєструвавши 13 лікарських препаратів та 64 види БАД на основі пептидів.
У 2017 році Путін нагородив Хавінсона орденом Дружби за особливі досягнення у галузі медицини. Напередодні нагородження в інтерв'ю петербурзькому виданню “Фонтанка” науковець, посилаючись на Біблію, стверджував, що ресурс людського організму може досягати 120 років, а щонайменше становить 100 років.
“Це ще у Старому Завіті написано, що Бог стільки дав людині. Максимальний рекорд Книги Гіннесса - 122 роки прожила француженка Ганна Кальман, у Росії рекорд - 117 років Варвара Семенякова. Тому 100 років – це мінімум”, - запевняв особистий геронтолог Путіна.
Господарю Кремля у 2017 році він обіцяв “мінімум 20 років” активного життя і називав його “зразком” із “блискучим потенціалом”.
Хавінсон також наголошував, що медицина має продовжувати життя державних діячів, тому що “досвідченого лідера, як правило, замінити ніким”. "А без нього в країні почнеться політична криза", - пояснював учений.
"Відкриття пептидів, а на їх основі пептидних біорегуляторів принесло Хавінсону світову популярність", - написав Єргашев у некролозі.
Нагадаємо, нещодавно російський диктатор Володимир Путін поскаржився, що його перестали впізнавати його “шкільні друзі та однокурсники”.