Холодець - традиційна українська страва, яка готується на свята та інші важливі події. Його робюлять із м'яса, кісток, бульйону та інших інгредієнтів. Холодець є смачним і поживним, а також містить багато білка. Якщо ви хочете приготувати смачний і прозорий холодець, важливо дотримуватися деяких порад.
РБК-Україна (проект Styler) розповідає про секрети смачного холодцю та називає два простих рецепти холодцю, завдяки яким ваша святкова страва точно застигне та вразить усіх гостей.
Під час написання матеріалу було використано джерела: сайти Shuba та "Прості рецепти".
Обирайте якісне м'ясо. Для холодцю краще використовувати свіже м'ясо з високим вмістом колагену, наприклад, свинячі ніжки, крила або хвости.
Варіть м'ясо на повільному вогні. Саме це допоможе бульйону стати наваристим і прозорим.
Додайте в бульйон цибулю, моркву, лавровий лист і перець. Вони додадуть холодцю аромату і смаку.
Знімайте піну з бульйону протягом усього часу варіння. Це допоможе зробити холодець прозорим.
Перед тим, як злити бульйон, процідіть його через сито. Це допоможе видалити дрібні частинки і кістки.
Якщо ви хочете приготувати холодець швидко, ви можете використовувати желатин. Желатин додасть страві густоти та допоможе їй застигнути швидше.
Вимочуйте м'ясо перед варінням. Так ви забезпечите чистоту бульйону, адже у м'ясі буде менше крові.
Не залишайте холодець застигати у теплому місці. Для цього найкраще перекласти страву у холодильник. А на балконі холодець може зіпсуватися, особливо при морозі або під час перепаду температур.
Вам знадобляться такі продукти:
Почнемо приготування. Замочіть на 4 години м'ясо, потім перекладіть його у велику каструлю, додайте воду, цілу очищену цибулю, гвоздику та перець. Доведіть усе це до кипіння, а потім зменште вогонь та залиште майбутній холодець варитися ще на дві години.
Протягом цього часу знімайте піну та стежте, аби бульйон не кипів. Коли м'ясо буде готовим, підсоліть бульйон. Потім дістаньте м'ясо та наріжте його. А бульйон потрібно процідити, аби він був прозорим.
Далі змішайте желатин з водою та залиште його на 10-15 хвилин. Тим часом знову поставте бульйон на вогонь, підсоліть його та дочекайтеся, поки він закипить. Вливайте желатин, робіть це поступово і постійно помішуйте бульйон.
М'ясо потрібно розкласти по формах (мискам, контейнерам тощо). Якщо хочете прикрасити холодець, то додайте кільця відвареної моркви або зелень, або варене яйце. Заливайте усе це бульйоном, чекайте, поки охолоне, а потім переставте контейнери у холодильник на 7-10 годин.
Аби приготувати холодець без желатину, вам знадобляться такі продукти:
Цей холодець готується дуже легко. Промийте та почистіть від бруду та зайвого свинячі ніжки, вимочіть їх у воді протягом години. Інше м'ясо наріжте та викладіть у чашу мультиварки, потім додайте туди вимочені ніжки, цілі очищені моркву та цибулину, перець та сіль. Води потрібно додати стільки, аби вона була на 2-3 сантиметри вище за м'ясо.
Потім вмикайте режим "Тушкування" та залишайте усе це на 5 годин. Після цього дістаньте ніжки та м'ясо, наріжте його вже для подачі з холодцем. Розкладіть шматочки у форми, залийте бульйоном.
Коли холодець вже не буде гарячим, переставте його у холодильник та залиште на ніч.