Армія окупантів намагається наступати, сподіваючись піднести "перемогу" диктаторові до виборів.
Найближчим часом переламу у війні очікувати не варто – в першій половині 2024 року українськими силами оборони вестимуться переважно оборонні дії.
Про це з огляду на ситуацію на фронті розповів у коментарі для ТСН.ua військово-політичний оглядач групи "Інформаційний спротив" Олександр Коваленко.
"Перша половина 2024 року – це будуть саме оборонні дії. Нічого іншого, – аналізує ситуацію Коваленко. – Ми повинні займати оборону по декількох моментах. По-перше, зараз зима. Ведення якихось наступальних дій взимку завжди супроводжується рівнем втрат. Росіяни можуть собі це дозволити, тому що вони не цінують людське життя. Для них відправляти людей у м’ясорубку – властиво і нормально".
За словами експерта, найближчим часом путінська армія, вочевидь, продовжить намагатися наступати.
"До початку так званих президентських виборів у Росії (заплановані на березень – Ред.) окупанти повинні виконати норматив – піднести Путіну якусь велику перемогу. Тому вони й наступатимуть. Але після того, як закінчаться вибори, у них розпочнеться мобілізація, вони почнуть компенсувати втрати. Так чи інакше, але виникне оперативна пауза", – розповідає Олександр Коваленко.
Він додає: "Якщо ми скористаємося цією оперативною паузою, то я не виключаю, що у другій половині 2024 року дійсно може щось відбутися у плані зрушення лінії боєзіткнення. Але до того – ні. Перша половина 2024 року – це будуть саме оборонні дії. І фантазувати щодо якогось зламу та якоїсь швидкої великої перемоги я б не поспішав. Цей рік буде більше орієнтований на виснаження росіян, саме на виснаження. А вже за результатами 2024 року можна буде говорити про те, чого нам очікувати далі".
За словами аналітика, таких ударів може побільшати.
"Буде більше. Якщо говорити про компоненту дронів-камікадзе, то вони нарощують виробництво", – каже Коваленко.
"З урахуванням темпів розширення ліній виробництва в Ірані не виключено, що середньомісячні показники нальотів Shahed-131/136 по Україні в першому кварталі 2024 року можуть бути в межах 500, а до кінця 2024-го – досягти показника у 800 і більше", – повідомив Коваленко у своєму Telegram-каналі.