Контракти.ua

337  —  01.01
Як можуть змінитися ціни на продукти у 2024 році
Як можуть змінитися ціни на продукти у 2024 році

В Україні перед новорічними святами спостерігається зростання цін на деякі продукти. Але, за певних умов, у наступному році може зрости вартість цибулі чи яєць.

Виконавчий директор Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин та аналітик Українського клубу аграрного бізнесу Максим Гопка розповіли «24 каналу», якими можуть бути ціни на продукти у 2024 році.

Пендзин, зазначив, що Україна себе забезпечує продовольством на 92%. З інших країн завозять тільки рибу, екзотичні фрукти, сіль. Він пояснив, що в Україні є достатня кількість продуктів, які можна навіть експортувати. Але проблема насправді полягає в цінах.

«Ціни на сьогоднішній момент дуже сильно залежать від тих процесів, що відбуваються в економіці. Якщо у нас з вами буде в належній кількості макрофінансової допомоги, то інфляція, тобто ріст споживчих цін, буде на рівні 4-5%. Якщо ж її не буде, то розпочнеться обмеження соціальних стандартів, почнеться пошук джерел, зокрема, друкування грошей. Таким чином ціни підвищуватимуть», – сказав експерт.

Пендзин наголосив, що ціни будуть зростати просто тому, що грошової маси буде більше. Таке вже відбувалося у 2022 році, коли Нацбанк був вимушений надрукувати гроші.

Гопка пояснив, що пікова вартість на цибулю сягне у 2024 році, саме навесні. А до кінця цього року ціна не зміниться.

Аналітик підкреслив, що у 2024 році слід очікувати за кілограм цибулі десь 40 гривень, але не більше.

«Я думаю, що наступного року навесні ціна ще може збільшуватися, і вартість 40 гривень за кілограм ми ще можемо побачити. Але не думаю, що ціна буде такою захмарною, як була», – сказав він.

Виконавчий директор Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин під час ефіру телемарафону пояснив, що треба готуватися до подорожчання яєць через зростання цін на комбікорм для птахів. Втім великого цінового стрибка не буде.

«Так само у нас із борщовою групою. Посадили багато цибулі, посадили багато моркви. Точно не буде такого шаленого зростання цін, як було торік. Тобто все буде набагато лагідніше», – сказав експерт.

Пендзин додав, що є співвідношення певної грошової маси в обігу і певної кількості товарів у натуральному вигляді, тоді це дає ціну продукту.

«Є гроші, а є товар. І коли ми загальну масу грошей приєднуємо до загальної маси товарообігу, то маємо ціну. Гроші виконують функцію мірила вартості. І якщо грошової маси стає на 400 мільярдів більше, а товарів по загальній кількості не збільшується, то ціна росте», – резюмував він.

У випадку, якщо грошова маса росте швидше, ніж росте врожайність, наприклад, продуктів для борщового набору, то об'єктивно ціна буде рости.

Статьи по теме
Що буде з цінами на молочні продукти, м'ясо та яйця: прогноз Мінагрополітики
Що буде з цінами на молочні продукти, м'ясо та яйця: прогноз Мінагрополітики

Ціни на молочні продукти в Україні продовжать зростати. Водночас ціни на свинину, м'ясо птиці та яйця суттєво не зміняться
14.09 — 329

Зростання цін в Україні прискориться: прогноз фінансових аналітиків
Зростання цін в Україні прискориться: прогноз фінансових аналітиків

Інфляція в Україні упродовж наступного року прискориться. Такий прогноз дають фінансові аналітики, банкіри, керівники підприємств та населення.
13.09 — 203

Найдорожчий овоч. Чому в Україні
Найдорожчий овоч. Чому в Україні "космічні" ціни на часник

Ціна на часник в Україні перевищує 100 грн за кілограм, роблячи його найдорожчим з усіх овочів на ринку. Є одразу кілька причин, чому за цей корисний та популярний у кулінарії продукт споживачі вимушені платити рекордні суми.
12.09 — 446