Контракти.ua

442  —  31.12.23
Вихід України до Чорного моря в Кремлі оцінюють як загрозу, – ГУР
Вихід України до Чорного моря в Кремлі оцінюють як загрозу, – ГУР

Кремль занепокоєний виходом України в Чорне море і оцінює це як загрозу. Зокрема, Москва стривожена ризиком дестабілізації всередині Росії у разі довгої війни.

Про це повідомляють у Генеральному управлінні розвідки.

"Вказані оцінки військово-політичне керівництво держави-агресора використовує для планування подальших бойових та спеціальних дій у межах війни проти України", – пише ГУР.

В Кремлі акцентують увагу на скороченні фінансової допомоги Україні з боку її союзників. Водночас в Росії занепокоєні тим, що західна допомога продовжиться наступного року.

"Водночас радники вождів терористичної росії застерігають від думки, ніби західна допомога наступного року припиниться ― "ето нєдопустімо і опасно", зазначають у ГУР.

Крім того, утвердження прозахідного вектору розвитку та збереження виходу України до Чорного моря оцінюється Москвою як загроза, що в майбутньому може призвести до “ще більших проблем”.

Тотальну огиду і зневагу до РФ в українському суспільстві росіяни характеризують як особливу небезпеку. Зокрема в Росії вважають критичним для себе перехід російськомовних громадян України на українську мову. Як зазначили у ГУР, аби знову привабити колишніх прихильників Росії серед українців, московські “стратеги” наголошують на необхідності представити ”образ будущєго для украінцев прі разних сценаріях “СВО”.

Що саме мають на увазі в Кремлі – не уточнюють, але наголошують, що вирішити проблему всередині України на користь Росії можна тільки “кардинальной смєной еліт і сіловимі чісткамі”, – підкреслюють у розвідці.

"Росіяни вважають, що довга війна в Україні при нинішній конфігурації глобальних сил може призвести до дестабілізації всередині самої Росії, тож, схоже, у 2024 році держава-агресор посилить репресивну внутрішню політику," – наголошують в Головному управлінні розвідки.

Статьи по теме
Стало відомо, чому росіяни тепер менше запускають дрони-камікадзе
Стало відомо, чому росіяни тепер менше запускають дрони-камікадзе "Ланцет"

Аеророзвідка вздовж лінії бойового зіткнення для ворога ускладнилася.
15.11 — 901

Темпи російського наступу збільшилися, але залишаються повільними ‒ ISW
Темпи російського наступу збільшилися, але залишаються повільними ‒ ISW

Попри незначне зростання швидкості просування російських військ останніми тижнями, цей темп залишається повільним і має характер позиційної війни, а не динамічних маневрових операцій. На думку експертів, така ситуація підкреслює застійність російського наступу після понад двох із половиною років війни.
30.10 — 252

Російські війська кидають поранених у штурм на тлі значних втрат під Лиманом, - ГУР
Російські війська кидають поранених у штурм на тлі значних втрат під Лиманом, - ГУР

Окупаційна армія намагається активізувати наступальні дії в районі Лимана Донецької області. Росіяни перекидають туди додаткові штурмові підрозділи 283-го та 488-го мотострілецьких полків.
29.10 — 260