Контракти.ua

1045  —  30.12.23
Путін намагається знищити Україну, його необхідно зупинити – президент США
Путін намагається знищити Україну, його необхідно зупинити – президент США

Ракетний обстріл Росією території України став "чітким нагадуванням", що російський диктатор Володимир Путін має намір повністю знищити Україну і що його "необхідно зупинити".

Про це йдеться у спеціальній заяві президента США Джо Байдена.

Росія провела найбільшу повітряну атаку по Україні з початку війни, під час якої використовувалися дрони та ракети для ударів по містах та цивільній інфраструктурі, йдеться у заяві.

"Це суворе нагадування світу про те, що майже через два роки руйнівної війни мета Путіна залишається незмінною. Він прагне знищити Україну і підкорити собі її народ. Його необхідно зупинити", – заявив президент США.

Як наголосив Байден, атаку Росії вдалося частково відбити за допомогою систем ППО, які передали Україні США та інші партнери.

"Американський народ може пишатися життями, які ми допомогли врятувати, та підтримкою, яку ми надали Україні, яка захищає свій народ, свою свободу і свою незалежність. Але якщо Конгрес не вживе термінових заходів у новому році, ми не зможемо продовжувати відправляти зброю та життєво важливі системи ППО, необхідні Україні для захисту людей. Конгрес має активізуватися і діяти без подальшої тяганини", – заявив президент США.

Він нагадав, що боротьба з агресією Росії "зачіпає весь Альянс НАТО, безпеку Європи та майбутнє трансатлантичних відносин".

"Ми не можемо підвести наших союзників та партнерів. Ми не можемо підвести Україну. Історія суворо засудить тих, хто не відповість на заклик свободи", – наголосив Байден.

Статьи по теме
Не лише війна та еміграція: Україна потерпає від наслідків глобального старіння населення
Не лише війна та еміграція: Україна потерпає від наслідків глобального старіння населення

Кількість померлих у світі невдовзі може почати перевищувати кількість народжуваних.
вчера, 16:51 — 1455

Україна зможе застосовувати власні ракети ППО: у Fire Point назвали терміни
Україна зможе застосовувати власні ракети ППО: у Fire Point назвали терміни

Якщо ви не маєте власної зброї, яку ви самі виробляєте, то ви не маєте суверенітету, вважає керівник Fire Point Денис Штілерман. Він розповів, коли Україна зможе використовувати власні ракети ППО.
17.03 — 341

Скандал із нафтопроводом
Скандал із нафтопроводом "Дружба": в Угорщині зробили різку заяву, Україна відповіла

В Угорщині тривають нападки на Україну через нафтопровід «Дружба», який обстріляла Росія.
17.03 — 211