До списку міжнародних спонсорів війни внесли китайську державну будівельну компанію China Railway Construction Corporation (CRCC), яка продовжує вести роботи в країні-агресорі Росії.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Національне агентство із запобігання корупції (НАЗК).
В Агентстві зауважують, що триваючий бізнес CRCC на території РФ, де вона будує метро, мости й автомагістралі, і стало підставою для внесення компанії в такий список.
"Залізнично-будівельна корпорація CRCC - друга найбільша державна будівельна компанія у Китайській Народній Республіці. Вона займається будівництвом залізничної інфраструктури в Китаї, зокрема автомагістралей, тунелів, мостів, швидкісних шосе, аеропортів, портів тощо", - розповіли в НАЗК.
Також уточнюється, що CRCC працює у Росії вже 6 років. Корпорація знаходиться під контролем групи China Railway Construction Group, яка повністю підпорядкована Комітету з контролю та управління державним майном КНР (SASAC).
В Агентстві серед інших прикладів проектів і робіт китайської компанії в РФ, а також участі в імпортно-експортних операціях звернули увагу на дані ЗМІ про те, що наприкінці жовтня російське та китайське керівництво таємно обговорило плани будівництва підводного тунелю, який має з'єднати країну-агресора із тимчасово окупованим українським Кримом.
"Підрядником будівництва тунелю під Керченською протокою стане компанія CRCC", - йдеться у публікації.
У НАЗК додали, що CRCC забезпечує технологічні спроможності РФ, продовжує активно підтримувати її економіку і, відповідно, спонсорувати широкомасштабну військову агресію проти України.
Китайська корпорація CRCC представлена в РФ такими дочірніми компаніями:
Раніше в листопаді в публікації The Washington Post зазначалося, що російські та китайські бізнесмени, пов'язані з урядом, обговорюють будівництво підводного тунелю, що з'єднує РФ з окупованим Кримським півостровом.
За даними преси, Китайська залізнична будівельна корпорація CRCC "готова забезпечити будівництво залізничних та дорожніх об'єктів будь-якої складності у Кримському регіоні".
При цьому у Військово-морських силах України зазначили, що Росія навряд чи зможе приховати таке будівництво. Водночас у ВМС засумнівалися у життєздатності такого плану.
Додамо, що наприкінці вересня у Китаї зробили заяву через інформацію про будівництво підводного тунелю в окупованому Криму. Спікер МЗС КНР Ван Веньбінь назвав повідомлення про це "позбавленим підстав".