Контракти.ua

529  —  19.12.23
"Попереду важкі рішення": у The Economist вказали на проблеми з мобілізацією в Україні

У публікації йдеться, що Зеленський опирався максималістським закликам військових щодо набору до армії, бо начебто не хотів надмірно дратувати населення.

В Україні виникають проблеми з процесом набору новобранців до ЗСУ. Українську владу критикують за нерішучість щодо поповнення армійських лав, і "попереду важкі рішення". Пише ТСН. 

Про це йдеться у статті видання The Economist.

У матеріалі вказано, що Україна відчайдушно намагається закрити свою лінію фронту від нових атак з боку російських військ.

Труднощі з набором бійців до ЗСУ

"Жодна армія не дає новобранцям гарантій щодо того, де вони будуть розгорнуті, не кажучи вже про воєнний час, а штурмові бригади є одними з найбільш відчайдушних підрозділів. Але те, що юристи називають "лотереєю з розгортанням", ускладнює процес набору", – йдеться в публікації.

Там повідомляється, що військові начальники намагаються заповнити місця в армії охочими; деякі з них вдаються до мобілізаційних рейдів у спортзалах і торгових центрах. Мало хто з тих, хто так потрапив до війська, виходить хорошим солдатом.

"Ми бачимо людей віком від 45 до 47 років. Вони задихаються, коли досягають лінії фронту", – розповів виданню один старший офіцер.

Нова стратегія мобілізації в Україні

Усвідомлюючи цю проблему, українське Міноборони розпочало роботу над новою стратегією щодо мобілізації.

Як розповів журналістам речник Міноборони Ілларіон Павлюк, частково проблема з мобілізацією полягає в успіхах українських військових. Він пояснив, що багато громадян України більше не сприймають війну в екзистенційних термінах, як це було одразу після повномасштабного вторгнення в лютому 2022 року.

"Дехто помилково вважає, що є хтось інший, хто може зробити цю роботу за них", – сказав Павлюк.