Контракти.ua

926  —  17.12.23
Киргизстан почав виробляти військову техніку для потреб РФ, - ISW
Киргизстан почав виробляти військову техніку для потреб РФ, - ISW

У Киргизстані розпочалося виробництво російської бронетехніки на першому в країні підприємстві оборонно-промислового комплексу.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на звіт ISW.

Повідомляється, що підприємство у місті Баликчі займається капітальним ремонтом та виробництвом броньованих модифікацій вантажних автомобілів ГАЗ-66М. За даними джерел, Росія надає частину комплектуючих для випуску машин. Аналітики ISW зазначають, що складання вантажних автомобілів, ймовірно, провадиться на потужностях російської ремонтної бази.

Місцеві чиновники прозвітували, що підприємство вже вийшло на повну виробничу потужність. При цьому обсяги виробництва тримаються у секреті.

Ключові висновки ISW:

  • Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба 15 грудня опублікував статтю під назвою "Україна має шлях до перемоги", в якій він стверджує, що військові цілі України залишаються досяжними, незважаючи на дедалі песимістичніші дискусії на Заході.
  • У ніч із 14 на 15 грудня російські війська завдали серії ракетних та безпілотних ударів по Україні.
  • 15 грудня фінська влада знову закрила прикордонні контрольно-пропускні пункти Фінляндії з Росією на тлі зусиль Росії щодо ведення гібридної війни з метою організувати штучну міграційну кризу.
  • Російські війська продовжили наступальні операції під Куп'янськом і в районі Авдіївки, і досягли підтверджених успіхів на кількох напрямках.

Раніше повідомлялося, що за даними США, Киргизія допомагає РФ оминати економічні санкції. Зокрема, країна постачає росіянам підсанкційне обладнання та електроніку.

Статьи по теме
Китай просить своїх громадян у Росії
Китай просить своїх громадян у Росії "бути обережними" через новий закон про призов, - ISW

Китай попередив своїх громадян, які проживають у Росії, про новий закон, який зобов'язує служити іноземців в російських збройних силах.
27.02 — 389

Путін готує прихований призов у 2026-му на тлі шалених втрат, - ISW
Путін готує прихований призов у 2026-му на тлі шалених втрат, - ISW

Російський диктатор Володимир Путін створює інформаційні умови для відновлення обмеженого, почергового призову резервістів. Таким чином РФ намагається компенсувати втрати на війні проти України.
19.02 — 414

Росія хоче змусити Трампа відмовитися від переговорів з Україною, - ISW
Росія хоче змусити Трампа відмовитися від переговорів з Україною, - ISW

Кремль намагається змусити президента США Дональда Трампа відмовитися від переговорного процесу з Україною та Європою і піти на поступки вимогам Росії, які були висунуті під час саміту США–Росія в серпні 2025 року на Алясці.
24.01 — 446