Контракти.ua

484  —  11.12.23
Сприйняття ЄС європейцями погіршилося за останній рік, − Politico з посиланням на опитування
Сприйняття ЄС європейцями погіршилося за останній рік, − Politico з посиланням на опитування

ЄС має серйозну проблему з негативним сприйняттям демократії у країнах блоку перед виборами до Європейського парламенту наступного червня.

Про це пише Politico з посиланням на дані опитування міжнародної дослідницької компанії Ipsos у Франції, Польщі, Хорватії, Італії та Швеції.

У той час як респонденти у цих країнах мають загалом позитивне ставлення до Євросоюзу, лише половина або навіть менше учасників опитування задоволені тим, як працює демократія на рівні ЄС.

Загалом люди набагато частіше вказували, що їхнє сприйняття ЄС погіршилося за останній рік, аніж навпаки.

Результати були особливо жорсткими у питанні про те, чи відчували респонденти вплив на формування політики євроблоку. Найбільше людей вважають, що мають “великий” або “деякий” вплив на ЄС, у Польщі, − понад 20%.

Опитування показало − лідерам ЄС є про що задуматись, пише Politico.

“Називати високопосадовців ЄС «необраними бюрократами» легко, а в деяких випадках і некоректно, оскільки деякі з найвищих посад затверджуються парламентом, а на інші завжди призначають (чиновників, – ред.). Але опитування показує, що виборці відчувають, що вони все менше і менше впливають на те, як працює вся машина в той час, як ЄС все більше і більше впливає на їхні життя”, − зазначає видання.

Аби впоратися саме з цими настроями, більшість партій у парламенті схвалили так звану систему провідних кандидатів або Spitzenkandidat, яка передбачає відбір кандидатів на найвищі посади. Наприклад, відповідно до системи на посаду голови Європейської комісії мав би призначитися головний кандидат від партії, яка отримала найбільшу кількість голосів на парламентських виборах.

“Але пригадайте, що було минулого разу? Лідери 27 країн-членів ЄС проігнорували Манфреда Вебера і поставили замість нього Урсулу фон дер Ляєн”, − зазначає Politico.

Усі великі політичні партії повідомили POLITICO, що назвуть головного кандидата напередодні виборів. Це включає консервативну Європейську народну партію, яка, як очікується, висуне фон дер Ляєн на другий термін. “Але зовсім невідомо, чи кандидат, який, найімовірніше, переможе в системі Spitzenkandidat, проводитиме традиційну кампанію − чи лідери просто знову обійдуть систему”, − йдеться у тексті.

Законодавство ЄС не передбачає, що сторони повинні обрати головного кандидата на посаду глави виконавчої влади. Але опитування показує, що політика ЄС все більше відривається від життя звичайних європейців і згодом політикам за це потрібно буде розплачуватися.

Статьи по теме
Єврокомісія в кінці жовтня надасть оцінку Україні на шляху до членства, - посол
Єврокомісія в кінці жовтня надасть оцінку Україні на шляху до членства, - посол

Єврокомісія в кінці жовтня планує надати оцінку прогресу країн, які знаходяться на шляху до членства в блоці. Це стосується і України.
19.10 — 291

ЄС може створити новий фонд військової допомоги Україні, щоб обійти вето Угорщини, - El Pais
ЄС може створити новий фонд військової допомоги Україні, щоб обійти вето Угорщини, - El Pais

Європейський Союз шукає шляхи для подолання блокування Угорщиною військової допомоги Україні через Європейський фонд миру. Угорщина вже майже 1,5 роки блокує 6 мільярдів євро, які мали компенсувати країнам ЄС постачання озброєнь для Києва.
11.10 — 287

Франція запропонувала посилити контроль над фінансовою допомогою Україні, - Politico
Франція запропонувала посилити контроль над фінансовою допомогою Україні, - Politico

Франція виступила з ініціативою обмежити повноваження Європейської комісії в розподілі коштів для України, запропонувавши посилити контроль з боку національних столиць і Європейського парламенту.
03.10 — 389