Контракти.ua

597  —  09.12.23
Індія вимагає "гнучкості" в санкціях G7 проти російських алмазів, - Reuters
Індія вимагає

Індія і найбільший у світі виробник необроблених алмазів De Beers вимагають ясності та гнучкості від країн "Великої сімки" в реалізації заборони щодо імпорту російських дорогоцінних каменів.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Reuters.

Країни "Великої сімки" в середу оголосили про пряму заборону на російські алмази з 1 січня, за якою підуть поетапні обмеження на непрямий імпорт російських дорогоцінних каменів приблизно з 1 березня. Росія є найбільшим у світі виробником необроблених алмазів за обсягом з часткою 30% загальносвітового ринку.

Реалізація багато в чому залежатиме від Індії, яка хоче звести до мінімуму потенційні збої в роботі невеликих алмазних компаній, в яких працюють мільйони людей.

"Ми незадоволені оголошеними термінами введення обмежень", - сказав голова Ради зі сприяння експорту ювелірних виробів з дорогоцінним камінням Віпул Шах.

Він додав, що ці терміни мають бути більш гнучкими.

Що говорять у компанії De Beers

"Наразі незрозуміло, що саме відбуватиметься на кожному етапі, тому ми шукатимемо додаткові роз'яснення, перш ніж зможемо розглянути наслідки", - заявила De Beers.

Компанія вважає, що якщо намір полягає в тому, щоб застосувати суто технологічну систему сертифікації та спрямувати весь імпорт алмазної сировини до "Великої сімки" через Бельгію, це завдасть шкоди відповідальним африканським виробникам, усім тим, хто залежить від кустарного гірничодобувного сектору, та всьому світу загалом.

Санкції проти російських алмазів

Учора президент США Джо Байден і лідери країн "Великої сімки" (G7) остаточно домовилися про введення санкцій проти алмазів із Росії.

Також Канада після консультацій з країнами "Великої сімки" ввела заборону на імпорт російських алмазів, а також ювелірної продукції з ними.

Статьи по теме
Фінансові санкції США вдарили по турецько-російській торгівлі, - Reuters
Фінансові санкції США вдарили по турецько-російській торгівлі, - Reuters

Загроза США застосувати санкції до фінансових компаній, що ведуть бізнес із Росією, охолодила турецько-російську торгівлю, порушивши або сповільнивши деякі платежі як за нафту, що імпортується, так і за турецький експорт.
20.02 — 356

Росія скорочує експорт скрапленого нафтового газу через санкції країн Заходу, - Reuters
Росія скорочує експорт скрапленого нафтового газу через санкції країн Заходу, - Reuters

Найбільша нафтохімічна компанія "Сибур" скорочує експорт скрапленого нафтового газу з балтійського порту Усть-Луга через брак газовозів на тлі санкцій.
28.01 — 374

Кремль уже
Кремль уже "попрощався" із замороженими активами на 300 млрд доларів, - Reuters

Російська влада схиляється до думки, що заморожені після вторгнення в Україну резерви на 300 млрд доларів майже втрачені, але готові подати судовий позов і вжити рішучих заходів у відповідь.
19.01 — 1191