Контракти.ua

583  —  07.12.23
Поцілив в офіцера окупантів: снайпер СБУ, який побив світовий рекорд, потрапив на обкладинку WSJ
Поцілив в офіцера окупантів: снайпер СБУ, який побив світовий рекорд, потрапив на обкладинку WSJ

WSJ розкрив деталі рекордного пострілу снайпера СБУ на Херсонщині.

Снайпер СБУ встановив світовий рекорд – ліквідував російського окупанта з дистанції в 3,8 кілометра. Пише ТСН. 

 

Детальніше про вправного стрільця розповіло видання The Wall Street Journal.

Як відбувся постріл

Зазначаєтсья, що 58-річний колишній бізнесмен та стрілець-спорстсмен, а нині снайпер підрозділу контррозвідки СБУ В’ячеслав Ковальський здійснив свій найкащий постріл незадовго до світанку 18 листопада.

Снайпер та його коригувальник зайняли позицію у Херсонській області і спостерігали, як на протилежному березі Дніпра окупанти рубають дрова. Їх назвали низькопріоритетними цілями.

Але невдовзі зʼявилась нова група з п'яти військових. Снайпер помітив, що один з них проводив інструктаж. Так Ковальський зрозумів, що це був офіцер.

Снайпер з напарником вирахували багато елементів, серед яких швидкість вітру, відстань та інші. Перший постріл був хибним. Вони неправильно вирахували швидкість вітру.

"Ти маєш стріляти негайно, бо вітер постійно змінюється", – сказав напарник снайперові.

На кадрах, знятих бійцями, можна побачити, що кулі знадобилося приблизно дев'ять секунд, щоб досягти своєї цілі на відстані у 3800 м. Загалом снайпер годинами сидів нерухомо у холодну погоду, перш ніж отримав команду вистрілити.

За словами Ковальського, куля влучила росіянинові в область грудей або живота. Він упевнений, що солдат загинув. Снайпер і його помічник кажуть, що не шкодують про вбивство окупантів на фронті, адже це – наші вороги.

Раніше український снайпер з позивним "Дід", заступник командира тактичного підрозділу особливого призначення "Грім" оцінив навчання українських військових за кордоном.