Контракти.ua

460  —  06.12.23
Байден: Відмова від підтримки України - це безумство
Байден: Відмова від підтримки України - це безумство

Президент США Джо Байден у вівторок після секретного брифінгу за участю представників адміністрації Білого дому назвав перспективу припинення допомоги Україні «безумством».

Про це повідомляє The New York Times.

«Відмова від підтримки України – це просто безумство. Це суперечить інтересам США», – сказав Байден у заяві для преси.

Американський лідер додав, що його адміністрація доб’ється виділення коштів для України.

Водночас агентство Reuters пише, що міністр фінансів США Джанет Єллен заявила вівторок, що «в України просто закінчуються гроші».

Вона сказала, що Сполучені Штати будуть «відповідальними за поразку України» у війні з Росією, якщо Конгрес не схвалить останній запит адміністрації Байдена на фінансування.

Як повідомлялося, у вівторок сенатори-демократи оприлюднили пакет на суму близько 111 млрд, дол. що передбачає допомогу Україні та Ізраїлю, а також заходи, спрямовані на захист південного кордону США.

Раніше лідер більшості в американському Сенаті демократ Чак Шумер призначив перше процедурне голосування за проєкт закону, запропонований Джо Байденом, про виділення допомоги для України та Ізраїлю.

Однак лідер сенатської меншості Мітч Макконнелл заявив у вівторок, що республіканці в Сенаті не підтримають цей законопроєкт, якщо одночасно з ним не ухвалюватиметься рішення про посилення кордону з Мексикою.

Статьи по теме
Україна отримала від США проєкт щодо гарантій безпеки, - Зеленський
Україна отримала від США проєкт щодо гарантій безпеки, - Зеленський

Сполучені Штати передали Україні проєкт щодо гарантій безпеки, над яким сторони надалі будуть працювати.
12.12 — 199

Axios: у “напружених” переговорах між США та Україною домінувало питання повоєнних кордонів
Axios: у “напружених” переговорах між США та Україною домінувало питання повоєнних кордонів

Переговори між США та Україною були зосереджені на тому, де, згідно з мирною угодою, буде проведено де-факто кордон з Росією.
01.12 — 219

Київ отримав лише
Київ отримав лише "сигнали". США та РФ обговорили завершення війни без України, - Reuters

Україна останнім часом отримала від Сполучених Штатів ряд "сигналів" стосовно пропозицій по угоді про завершення війни, але участі у обговорення деталей мирного плану не брала.
19.11 — 168