Контракти.ua

702  —  06.12.23
Швеція може дозволити дислокацію солдатів США на своїх військових базах, - ЗМІ
Швеція може дозволити дислокацію солдатів США на своїх військових базах, - ЗМІ

Швеція підпише зі Сполученими Штатами Америки оборонну угоду, яка дозволить американським солдатам дислокуватися на шведських військових базах.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на SVT.

За інформацією джерел телеканалу, міністр оборони Швеції Пол Йонсон, який зараз перебуває з візитом у США, підпише угоду про оборонну співпрацю із США у вівторок, 5 грудня, у другій половині дня за американським часом.

Це відбудеться під час візиту міністра до Пентагона, де він зустрінеться з головою відомства Ллойдом Остіном.

Обговорення такої угоди між Швецією та США тривало ще з початку 2023 року.

Очікується, що документ дозволить американським військовим перебувати на військових базах та складах у Швеції, хоча їм все ще буде заборонено створювати власні бази. Крім того, американські солдати у Швеції в основному підпорядковуватимуться законодавству США, а не шведському.

Для того, щоб угода набула чинності, її ще має схвалити шведський парламент. Очікується, що це станеться вже восени 2024 року.

Швеція в НАТО

Нагадаємо, Швеція ще минулого року подала заявку на вступ до Північноатлантичного альянсу.

Станом на сьогодні всі члени НАТО схвалили таку ініціативу Швеції, окрім Туреччини та Угорщини.

Нещодавно президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган вніс заявку Швеції на розгляд парламенту. Стокгольм розраховує, що ратифікація відбудеться найближчим часом.

Статьи по теме
Лідер Ірану переїхав до бункера в Тегерані через побоювання удару США, - ЗМІ
Лідер Ірану переїхав до бункера в Тегерані через побоювання удару США, - ЗМІ

Верховний лідер Ірану аятола Алі Хаменеї переїхав до укріпленого підземного бункера в Тегерані через побоювання можливого удару США, а керівництво країною замість нього поки здійснює його син Масуд.
26.01 — 228

Росія допомагає Ірану придушувати протести без прямого втручання, - ЗМІ
Росія допомагає Ірану придушувати протести без прямого втручання, - ЗМІ

Росія активно підтримує Іран у придушенні протестів, постачаючи зброю та технології контролю. Кремль обирає дискретну допомогу замість прямого військового втручання, зберігаючи власні інтереси.
16.01 — 272

США перекидають авіаносну ударну групу на Близький Схід, - ЗМІ
США перекидають авіаносну ударну групу на Близький Схід, - ЗМІ

Пентагон перекидає авіаносну ударну групу з Південно-Китайського моря до зони відповідальності Центрального командування США, що включає Близький Схід.
15.01 — 219