Контракти.ua

620  —  28.11.23
За якої температури почнуться стабілізаційні відключення
За якої температури почнуться стабілізаційні відключення

За температури повітря нижче 8 градусів морозу в Україні можливий серйозний дефіцит електроенергії. Тому в пікові години можуть бути обмеження споживання.

Про це заявив директор Центру досліджень енергетики Олександр Харченко.

"За температури мінус 8 і нижче, за оцінками й розрахунками Центру досліджень енергетики, не буде чим перекривати цей дефіцит. На жаль, європейська енергосистема має певні обмеження в перетинах з українською. Тому в якийсь момент настане час, коли доведеться обмежувати споживання в пікові години. Тобто між 8 та 10 ранку або 17 та 20-21 вечора", – сказав він.

Для уникнення відключень у цей період експерт передусім радить споживачам економити електроенергію - вимикати бойлери, праски, пральні машини та все, що з цим пов’язано.

"В Україні є близько мільйона квартир, багатоквартирних будинків, і якщо в кожній квартирі зекономлять 3-4 кВт, це вже дуже помітний результат для енергосистеми. А включити електрочайник – це 2 кВт, відключити бойлер – це щонайменше 1,5 кВт. Тому, якщо українці будуть дійсно економити, можливо, ми зможемо обійтися без відключень. Якщо люди будуть споживати у звичному режимі, максимально, тоді, я думаю, що відключення будуть", – пояснив Харченко.

Йдеться про обмеження на дві – щонайбільше три години протягом передбачуваного та комфортного графіка, наголосив він.

За словами директора Центру досліджень енергетики, всі можливі великі споживачі, яких можна було відправити на ремонти в зимовий період, відправились на ремонти, а всі, хто міг обмежити своє споживання до максимуму, роблять це.

Однак, за його словами, наразі ми дуже близькі до тієї лінії, де, можливо, доведеться обмежувати споживачів.

Статьи по теме
Українцям назвали причини, через які можуть відключити світло
Українцям назвали причини, через які можуть відключити світло

Наприкінці 2023 року Кабмін скасував заборону на відключення світла та нарахування пені за борги. Однак відключити електроенергію можуть і в інших випадках.
02.02 — 248

Чи є плани підвищувати тариф на світло після опалювального сезону: що каже Галущенко
Чи є плани підвищувати тариф на світло після опалювального сезону: що каже Галущенко

Уряд не має планів піднімати тариф на електроенергію в Україні для населення після завершення опалювального сезону. Під час чинного опалювального сезону зміна тарифу також не планується.
01.02 — 432

Як увімкнути сповіщення про можливе відключення світла
Як увімкнути сповіщення про можливе відключення світла

Мешканці Києва зможуть отримувати інформацію про стабілізаційні чи екстрені відключення світла через застосунок «Київ Цифровий».
08.12.23 — 864