Контракти.ua

299  —  28.11.23
Укренерго: Ліміти ще не вводили, але треба економити
Укренерго: Ліміти ще не вводили, але треба економити

Рівень споживання електроенергії в Україні зростає під впливом морозної погоди та у міру відновлення енергопостачання населених пунктів, що постраждали від негоди.

Як наслідок в НЕК «Укренего» закликають ощадливо споживати електроенергію, особливо в ранкові та вечірні години – з 9:00 до 11:00 та з 16:00 до 18:00.

«Одночасне заживлення великої кількості споживачів – це складний технічний процес, який може спричинити перевантаження електромереж й призвести до додаткових технічних пошкоджень», - зазначили в компанії.

Так, за минулу добу «Укренерго» заживило дві високовольтні повітряні лінії 330 кВ у південному регіоні, що були пошкоджені негодою, та ще одну лінію 330 кВ для підвищення надійності живлення в регіоні.

Ще одну високовольтну лінію заживили в роботу у східному регіоні.

Також впродовж доби в аварійний ремонт був виведений один блок теплової електростанції, натомість інший блок повернуто в роботу.

В «Укренерго» зазначили, що попри відключення, електроенергії, виробленої українськими електростанціями, сьогодні достатньо для забезпечення потреб побутових та юридичних споживачів. Ліміти споживання не запроваджувались.

Водночас заплановано імпорт електроенергії у вечірні години зі Словаччини, Румунії, Молдови загальним обсягом 1358 МВт·год, з максимальною потужністю в окремі години до 559 МВт.

Загалом через негоду станом на ранок вівторка, 28 листопада, знеструмленими залишались 559 населених пунктів в Дніпропетровській, Донецькій, Запорізькій, Миколаївській, Одеській, Полтавській, Сумській, Херсонській, Черкаській, Чернігівській областях. Через бойові дії та з інших причин без світла залишається 443 населених пунктів.

Статьи по теме
Енергосистема України витримала атаки РФ у лютому
Енергосистема України витримала атаки РФ у лютому

Україні вдалося підтримувати стабільну роботу енергосистеми, попри те, що протягом лютого Росія намагалась атакувати регіональні енергетичні об'єкти.
вчера, 14:59 — 164

В Україні екстрено продають електроенергію Польщі та обмежують ВДЕ
В Україні екстрено продають електроенергію Польщі та обмежують ВДЕ

В Україні третю добу підряд, з 27 лютого, фіксується профіцит електроенергії.
29.02 — 194

В українській енергосистемі дефіциту немає
В українській енергосистемі дефіциту немає

В енергосистемі України станом на 24 лютого дефіцит електроенергії відсутній, наявні резерви генерації.
24.02 — 141