Контракти.ua

851  —  24.11.23
Путін заявив про готовність до "мирних" переговорів з Україною: в ISW попередили про пастку
Путін заявив про готовність до

Україна висловлює свою готовність вести переговори, але лише тоді, коли Росія виведе свої війська з міжнародно визнаних територій.

Заява російського диктатора Володимира Путіна про готовність до "мирних" переговорів у війні є неправдивою. Таким чином очільник Кремля хоче змусити Захід передчасно підштовхнути Україну до фальшивих переговорів. Пише ТСН. 

Про це йдеться у свіжому звіті американського Інституту вивчення війни (ISW).

Американські аналітики попереджають, що Путін подібними заявами фальшиво сигналізує про готовність брати участь у так званих змістовних "мирних" переговорах в Україні.

"Путін та інші російські офіційні особи регулярно неправдиво стверджували, що Кремль готовий вести переговори, щоб припинити війну, сигналізуючи, що Кремль підтримує свої максималістські цілі, включно з територіальними претензіями та зміною режиму. Офіційні особи Кремля проштовхували цей наратив, стверджуючи, що Україна не бажає вести переговори з Росією, ймовірно, щоб змусити західних чиновників передчасно пропонувати вигідні для Росії поступки, а не брати участь у змістовних, добросовісних переговорах", - пояснили в ISW.

Аналітики наголосили, що українські офіційні особи постійно висловлювали свою готовність вести переговори з Росією, але лише в разі, якщо Путін виведе свої війська з території України, включно з Донбасом і Кримом.

"ISW не помітив жодних ознак того, що Путін не зберігає своїх максималістських цілей і продовжує оцінювати, що передчасне припинення бойових дій в Україні значно збільшує ймовірність поновлення російської агресії на набагато вигідніших для Кремля умовах у найближчому майбутньому", - йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, 22 листопада під час виступу на віртуальному саміті G20 Путін заявив, що Росія нібито ніколи не відмовлялася від "мирних переговорів" з Україною.