Контракти.ua

756  —  24.11.23
В Кремлі турбуються щодо результатів президентських виборів, - ISW
В Кремлі турбуються щодо результатів президентських виборів, - ISW

Кремль "незрозуміло стурбований" результатами майбутніх президентських виборів у Росії в березні 2024 року, незважаючи на очевидну широку підтримку диктатора Володимира Путіна росіянами.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Інститут вивчення війни (ISW).

Голова Центральної виборчої комісії (ЦВК) Росії Елла Памфілова 21 листопада заявила, що деякі громадяни, які виїхали з Росії, та інші, які все ще перебувають в країні, вже почали спроби дискредитувати майбутні вибори президента Росії.

Заява Памфілової свідчить про те, що російський уряд продовжуватиме активізувати зусилля цензури під виглядом боротьби зі спробами внутрішнього втручання у вибори перед президентськими виборами. 15 листопада Путін також заявив, що російський уряд придушуватиме будь-яке зовнішнє чи внутрішнє втручання у вибори.

Два неназваних джерела з федеральних і регіональних органів влади Росії повідомили російському опозиційному виданню "Верстка" в статті, опублікованій 22 листопада, що Кремль доручив російським регіональним органам влади припинити протести родичів мобілізованих, заплативши їм гроші.

Джерела додали, що Кремль порадив російським регіональним урядам "докласти всіх зусиль", щоб забезпечити виплати родичам мобілізованих і розглянути інші скарги на погане ставлення до мобілізованих у відповідь на зростання невдоволення родичів.

Джерела також повідомили виданню, що Кремль вважає родичів мобілізованих соціальною групою, яка може становити одну з найбільших загроз для початку ще не анонсованої президентської кампанії Путіна.

Кремль також може бути стурбований відсутністю підтримки Путіна з боку російської ветеранської спільноти. Ця ветеранська спільнота є підрозділом російської ультранаціоналістичної спільноти і постійно виступає на користь повної мобілізації та продовження наступальних операцій Росії в Україні на противагу заморожуванню поточних ліній фронту.

Очевидне занепокоєння Кремля підтримкою Путіна є дивним, враховуючи, що Левада-Центр - незалежна російська опитувальна організація - виявила, що станом на жовтень 2023 року 82 відсотки росіян схвалюють роботу Путіна, зазначають аналітики. Кремль також може хотіти, щоб Путін отримав навіть вищий за це відсоток голосів і, можливо, намагається заспокоїти певні групи, які голосно висловлюють невдоволення рішеннями Путіна.

Вибори президента в Росії

Ще в серпні поточного року прессекретар російського диктатора Дмитро Пєсков заявив, що Путіна переоберуть на наступний термін з результатом понад 90% голосів.

Як стверджувало Reuters, диктатор вирішив балотуватися на березневих президентських виборах, які дозволять йому залишатись при владі як мінімум до 2030 року.

А пізніше з'явилась інформація, що Путін затвердив поправки до закону про вибори президента, які ускладнять стеження за фальсифікаціями.

Статьи по теме
Російські генерали намагаються перекласти провину за злочини на підлеглих, - ISW
Російські генерали намагаються перекласти провину за злочини на підлеглих, - ISW

Високопосадовці РФ намагаються перекласти відповідальність за військові злочини на командирів середньої та нижчої ланки.
26.02 — 522

У Росії набирає обертів рух з демобілізації солдатів, що воюють в Україні, - ISW
У Росії набирає обертів рух з демобілізації солдатів, що воюють в Україні, - ISW

У різних містах Російської Федерації набирають обертів протести родичів мобілізованих російських солдатів, незважаючи на попередні зусилля і спроби Кремля придушити їх і заблокувати будь-яке можливе розгортання ширшого громадського руху по всій країні напередодні президентських виборів у березні.
12.02 — 1259

Влада РФ придушила акцію дружин за повернення додому мобілізованих, - ISW
Влада РФ придушила акцію дружин за повернення додому мобілізованих, - ISW

Кремль піддав жорсткій цензурі акцію протесту дружин мобілізованих солдатів, що відбулася у Москві 3 лютого. Таким чином, влада намагається придушити ймовірне відновлення більш широкого громадського руху на підтримку російських солдатів і проти режиму диктатора Володимира Путіна.
05.02 — 956