Контракти.ua

2488  —  20.11.23
Підліток з Маріуполя, який просив допомоги у Зеленського, повернувся до України
Підліток з Маріуполя, який просив допомоги у Зеленського, повернувся до України

Богдан Єрмохін покинув Росію.

18-річний Богдан Єрмохін, якого підлітком росіяни депортували з окупованого Маріуполя, виїхав до Білорусі. Звідти вирушив до України. Пише ТСН. 

Про це повідомляє російське видання "Верстка" з посиланням на самого Єрмохіна та його адвокатку Катерину Бобровську.

Уповноважена при президенті РФ з прав дитини Марія Львової-Бєлова опублікувала фото Богдана та його старшої сестри в аеропорту Мінська. Сестра є його законною опікункою.
За словами Львової-Бєлової, Богдан вилетів до Мінська ввечері 18 листопада.

Андрій Єрмак підтвердив, що хлопець вже в Україні.

"Нашій команді вдалося повернути додому Богдана Єрмохіна - українського хлопця, якого Росія вивезла з окупованого Маріуполя до Московської області. Це відбулося в межах реалізації затвердженого плану дій Президента України Володимира Зеленського Bring Kids Back UA. Сьогодні Богдану виповнилося 18 років. Хлопець раніше звернувся до Президента України з проханням допомогти йому виїхати до України. Ми були у постійній комунікації з Богданом і він вже в Україні, поруч зі своєю сестрою", - написав він.

Історія Богдана Єрмохіна

Навесні 2022 року Богдана Єрмохіна вивезли з Маріуполя та віддали до прийомної родини в Московській області Росії. На початку 2023 року він спробував самостійно повернутись до України, але на кордоні з Білоруссю його затримали росіяни.

Єрмохін неодноразово заявляв, що хоче повернутися до України, де його законним представником може виступати доросла сестра. Російська влада посилалася на те, що як неповнолітній він не може сам вирішувати, де йому жити.

У листопаді 2023 року стало відомо, що Єрмохіна зобов’язали з’явитися у підмосковний військкомат у грудні 2023 року, коли йому виповниться 18 років. Підліток записав звернення до президента України Володимира Зеленського із проханням допомогти йому повернутися додому.

Скільки дітей росіяни незаконно вивезли з України

Як повідомлялося, за офіційними даними української влади, від 24 лютого 2022 року з України до Росії депортували 19 546 дітей. Це лише ті випадки, які вдалося зафіксувати офіційно – коли батько, опікун чи свідок депортації дитини повідомив про неї Національному інформаційному бюро України. Повернути до України поки що вдалося 386 дітей.

17 березня 2023 року Палата попереднього провадження МКС видала ордери на арешт президента РФ Путіна та уповноваженої з прав дитини Львової-Бєлової. Їх підозрюють у воєнних злочинах - депортації та незаконному переміщенні населення, зокрема дітей, з тимчасово окупованої території України.