Контракти.ua

477  —  09.11.23
Росія заманює ветеранів ПВК "Вагнера" повернутися на війну в Україні, - NYT
Росія заманює ветеранів ПВК

У Росії намагаються завербувати ветеранів ПВК "Вагнера" для подальшого повернення на війну в Україні.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на The New York Times.

За словами колишніх бійців угрупування та військових блогерів, російські Збройні сили активізують свої зусилля з вербування ветеранів ПВК "Вагнера", оскільки Кремль намагається уникнути чергової мобілізації та врятувати частину бойового потенціалу сил після заколоту і загибелі лідера найманців Євгена Пригожина.

Так, за даними видання, четверо колишніх російських ув'язнених, які воювали разом з "вагнерівцями" на сході України, заявили, що протягом останніх тижнів отримували дзвінки та повідомлення з пропозицією нових військових контрактів, що підтверджує нещодавні повідомлення російських військових блогерів.

Окрім того, троє колишніх бійців зазначили, що їх спеціально закликали приєднатися до Росгвардії.

"ПВК "Вагнера" офіційно стає частиною Росгвардії. Вся структура, методи роботи й командири залишаються колишніми", - цитує NYT текст листа, який отримав колишній "вагнерівець.

Водночас видання зазначає, що автентичність повідомленняне вдалося перевірити, але воно надійшло на тлі ширших зусиль Росгвардії представити себе наступником ПВК "Вагнера", яка на піку свого розвитку налічувала десятки тисяч бійців на трьох континентах.

Статьи по теме
У Путіна розкрили, хто поїде на другий раунд переговорів з Україною
У Путіна розкрили, хто поїде на другий раунд переговорів з Україною

Прессекретар російського диктатора Дмитро Пєсков підтвердив проведення другого раунду переговорів в Абу-Дабі 4-5 лютого. Очолить делегацію РФ начальник ГРУ Ігор Костюков.
03.02 — 194

FT: Доходи Росії від нафти різко скорочуються через санкції, лише минулого року дохід від енергоносіїв впав на 20%
FT: Доходи Росії від нафти різко скорочуються через санкції, лише минулого року дохід від енергоносіїв впав на 20%

Минулого року доходи Росії від енергоносіїв скоротилися приблизно на 20% від рівня 2024 року — через розширення знижок, які наклалися на слабкі світові ціни, що посилило тиск на воєнну економіку Кремля, пише Financial Times.
29.01 — 318

Кремль анонсував переговори в Абу-Дабі та заявив про продовження війни
Кремль анонсував переговори в Абу-Дабі та заявив про продовження війни

Перше засідання тристоронньої робочої групи з питань безпеки за участю представників Росії, США та України відбудеться в Абу-Дабі у п'ятницю, 23 січня.
23.01 — 207