Контракти.ua

560  —  09.11.23
Коли Україна зможе вступити в ЄС: в уряді дали прогноз
Коли Україна зможе вступити в ЄС: в уряді дали прогноз

Україна зможе виконати всі умови за два роки після початку перемовин про вступ до Європейського Союзу.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням з посиланням на віце-прем'єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольгу Стефанішину.

Як зазначила Стефанішина під час спільної прес-конференції з послом ЄС в Україні Катаріною Матерновою, протягом останнього року Україна готувалася до початку перемовин незалежно від того, буде ухвалене це рішення чи ні.

"Ми провели самооцінку, селф-скринінг. Це офіційна процедура, яка почнеться після відкриття перемовин. Вона зазвичай триває три роки. Два - це дуже швидкий період. Три роки - чотири, можливо, більше. Ми вже цю роботу зробили і маємо рішення ЄК, яке можна виконувати прямо зараз", - сказала вона.

За її словами, попри подальші політичні моменти, пов'язані з перемовинами, Україна вже починає готуватися, вже починається скринінг і підготовка переговорної рамки. "Україна сама визначає динаміку. І до тих пір, поки Україна буде рухатися активно, думаючи на 10 кроків вперед, до тих мір ми можемо бути спокійними", - зазначила Стефанішина.

"Я теж завжди говорила два роки. Але у своєму розумінні, я мала на увазі два роки після початку перемовин. Я бачу, що Україні реально за два роки виконати свою домашню роботу", - додала вона.

Статьи по теме
Україна готується ще до 2-3 років війни: Зеленський дав доручення — The Economist
Україна готується ще до 2-3 років війни: Зеленський дав доручення — The Economist

Україна готується до можливого продовження війни ще на два-три роки після того, як мирні переговори фактично зайшли в глухий кут. За даними джерел, відповідне доручення вже дав президент Володимир Зеленський.
27.05 — 260

Термобаричні ракети та рої FPV: Україна модернізувала морські дрони для ударів по узбережжю
Термобаричні ракети та рої FPV: Україна модернізувала морські дрони для ударів по узбережжю

Морські безпілотники Сил оборони України отримали масштабну модернізацію і тепер здатні діяти як плавучі пускові платформи, атакуючи позиції ворога роями FPV-дронів і термобаричними ракетами.
27.05 — 280

"Чекати не будемо": у ЗСУ пояснили, як Україна відповість на ймовірну атаку з Білорусі

У разі підготовки нового наступу ЗСУ використають асиметричні засоби для превентивного знищення логістики та управління ворога ще до перетину кордону.
23.05 — 363