Такі співробітники не можуть бути мобілізовані на службу в армії протягом терміну дії відстрочки.
Право на відстрочку від мобілізації мають заброньовані громадяни України, які працюють на підприємствах критичної інфраструктури. Пише ТСН.
Про це йдеться у поясненні ситуації щодо мобілізації в Україні адвокатки Інни Кострицької.
Надання відстрочки працівникам, знання та навички яких необхідні під час роботи підприємства, установи чи організації – це бронювання. Про це йдеться, зокрема, в тексті законів України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію", "Про військовий обов’язок і військову службу" та "Про правовий режим воєнного стану".
Також собливості бронювання під час воєнного стану додатково врегульовані постановою Кабміну № 194 від 03 березня 2022 року (зі змінами).
"Існує низка відповідних актів Міноборони, проте більшість із них – лише для службового користування", – каже Інна Кострицька.
Відповідно до ст. 25 закону "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію", бронюванню підлягають громадяни, які працюють:
Ба більше, згідно з постановою Кабміну № 194, бронювання військовозобов’язаних здійснюється органами державної влади, іншими держорганами, а також підприємствами, установами, організаціями, які задовольняють потреби армії або населення.
Так, банківські установи також можуть бронювати працівників, які залучаються до роботи під час особливого періоду (зокрема й воєнного стану).
Окремо також можливе бронювання водіїв, які здійснюють перевезення для потреб ЗСУ та інших підрозділів армії України, а також медичних вантажів і вантажів гуманітарної допомоги, працівників залізничного транспорту, які забезпечують функціонування та безперебійну роботу залізниці.
Як отримати бронь від призову: 5 кроків
Загальний порядок бронювання передбачає такі дії:
Для якої категорії фахівців бронювання спрощене
Водіїв і працівників залізниці бронюють за спрощеною процедурою: