Контракти.ua

563  —  01.11.23
Єврокомісія 8 листопада схвалить старт переговорів щодо вступу України в ЄС, - Politico
Єврокомісія 8 листопада схвалить старт переговорів щодо вступу України в ЄС, - Politico

Європейська комісія через тиждень, 8 листопада, опублікує звіт про прогрес кандидатів на вступ до ЄС з рекомендацією щодо початку переговорів щодо вступу України та Молдови до блоку.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Politico.

У публікації зазначається, що західні країни, включаючи Німеччину, Францію, Іспанію та Португалію, посилюють тиск на необхідність реформування Євросоюзу. Водночас лідери готуються розпочати офіційні переговори щодо вступу з України та Молдови наступного місяця.

Так, західні лідери побоюються, що без подальших кроків до реформи, але за наявності імпульсу до вступу ЄС може "роздутися" до 30 або більше країн-членів без якогось послідовного плану ефективного функціонування, пише газета.

Наразі ведеться робота щодо формулювання спільних пропозицій щодо реформи, повідомили виданню офіційні особи чотирьох держав. Двоє чиновників у Берліні розповіли, що у четвер, 2 листопада, міністр закордонних справ Німеччини Анналена Бербок прийме колег з ЄС та країн-кандидатів для роботи над такими пропозиціями.

"Реформа ЄС настає лише за кілька днів до того, як Комісія опублікує свій звіт про прогрес України та інших країн, які прагнуть стати членами ЄС, 8 листопада", - пише Politico з посиланням на джерела.

У цьому документі, як повідомили журналістам чиновники та дипломати ЄС, Брюссель порекомендує розпочати переговори про вступ України та Молдови - за умови "технічних" застережень, у яких країнам необхідно досягти більшого прогресу, від створення міцної та незалежної судової системи до захисту прав меншин та реалізація антикорупційних заходів.

"Це будуть не дрібні, а великі застереження. Це буде не перший випадок, коли Брюссель маскує важливі політичні наслідки під технічними деталями", - попередив французький урядовець.

Статьи по теме
ЄС хоче скасувати стелю цін на російську нафту: що пропонується натомість
ЄС хоче скасувати стелю цін на російську нафту: що пропонується натомість

У межах посилення санкційного тиску на Росію в Європейському Союзі обговорюють радикальніший механізм обмежень для експорту російської нафти.
31.01 — 164

ЄС офіційно обмежив фінансові операції з РФ: як це вдарить по Кремлю
ЄС офіційно обмежив фінансові операції з РФ: як це вдарить по Кремлю

ЄС офіційно включив Росію до "чорного списку" країн із високим ризиком відмивання грошей і фінансування тероризму.
30.01 — 256

Група з 14 країн Європи оголосила попередження танкерам
Група з 14 країн Європи оголосила попередження танкерам "тіньового флоту" РФ

Група з 14 країн ЄС попередила танкери "тіньового флоту" РФ в Балтійському та Північному морях. Ті з них, які не відповідатимуть певним вимогам, будуть розглядатися, як судна без громадянства.
27.01 — 211