Антибіотики для лікування застуди вживати небезпечно. Фахівці вважають, що організм людини може самотужки справитися з застудами.
Про це повідомляє пресслужба Міністерства охорони здоров'я України.
Застуда - це загальновживана назва гострих респіраторних захворювань, викликаних різноманітними вірусами. Симптомами застуди є біль у горлі, кашель та закладеність носа.
Найнебезпечнішими видами застуди є грип та коронавірус. МОЗ зазначає, що найнадійніший захист від них - це вакцина. Фахівці підкреслюють, що вакцин проти решти вірусів не існує, так само як і ліків.
"Не допомагають проти застуд і антибіотики. Антибіотики руйнують клітинні стінки бактерій або блокують їхню здатність розмножуватися. Віруси - неклітинні організми, і в антибіотиків немає жодних механізмів впливу на них", - пояснюють у МОЗ.
Зазначається, що антибіотики можуть нашкодити ослабленому організму, бо вони вбивають корисну мікрофлору, яка допомагає підтримувати імунітет. Також антибіотики можуть мати побічні ефекти: нудота, запаморочення, молочниця та інші грибкові інфекції, а також "смертельна діарея", викликана бактерією клостридією.
У МОЗ додають, що безконтрольний прийом антибіотиків призводить до того, що деякі бактерії набувають стійкості до них.
Як пояснюють фахівці, організм людини зазвичай справляється з застудами самотужки.
"Треба тільки дати йому час, достатньо сну й відпочинку та пити більше води. Лікар може призначити препарати, які допоможуть прибрати закладеність носа, заспокоїти біль у горлі та кашель, щоб ви пережили цей неприємний період із більшим комфортом", - йдеться у повідомленні.