Контракти.ua

421  —  26.10.23
ЄС суттєво відстає від плану постачання Україні боєприпасів
ЄС суттєво відстає від плану постачання Україні боєприпасів

Європейський Союз відстає від планів постачання Україні мільйона артилерійських снарядів до березня, що потенційно дає російським силам перевагу в постачанні боєприпасів.

На початку року ЄС пообіцяв постачати Україні артилерійські боєприпаси впродовж 12 місяців. І хоча минуло більше половини цього часу, ініціатива наразі досягла близько 30% і, виходячи з обсягу контрактів, підписаних на сьогоднішній день, ризикує не досягнути своєї мети, пише Bloomberg із посиланням на дані документів, з якими ознайомилось агентство.

В тому числі кілька країн-членів ЄС у приватному порядку звернулися до зовнішньополітичного відомства Євросоюзу з проханням продовжити термін виконання контрактів, зазначили співрозмовники видання.

Сполучені Штати, які мають на меті збільшити власне виробництво приблизно до 1 мільйона снарядів на рік у 2024 році, закликали ЄС активізувати свої зусилля. Тим не менше офіційно представники Білого дому відмовилися від коментарів.

«Оскільки контрнаступ України досягає обмеженого прогресу, а союзники готуються до тривалої війни, поставки боєприпасів, обіцяні ЄС, мають вирішальне значення для того, щоб допомогти Україні не відставати від виробництва Росії. За деякими оцінками, наступного року російські заводи поставлять 2 мільйони патронів, тоді як Москва також отримала поставки з Північної Кореї та продовжує шукати снаряди радянських часів», - зазначає видання.

Союзники сподівалися, що їхня спільна підтримка зрівняється з Росією за обсягом виготовлених боєприпасів і Київ матиме перевагу завдяки кращим стандартам західних снарядів і зброї, сказав один із співрозмовників агентства, який попросив його не називати.

У свою чергу президент України Володимир Зеленський вже висловив стурбованість тим, що війна Ізраїлю та ХАМАС відверне увагу США та їхніх союзників від боротьби України за повернення своєї території від російських загарбників.

Хоча наразі загальні потреби Ізраїлю та України щодо боєприпасів не дуже збігаються, навіть передача невеликої кількості 155-мм артилерійських снарядів, призначених для Києва, Ізраїлю, має значення, коли їх кількість настільки обмежена, вважає інший співрозмовник агентства.

Поставки з існуючих запасів ЄС включали міномети, а також снаряди більшого калібру, повідомили люди, знайомі з темою. До 31 травня «держави-члени поставили близько 223 000 артилерійських боєприпасів (самохідних, високоточних боєприпасів великої дальності, а також мінометних боєприпасів) і 2300 ракет усіх типів», — сказав речник ЄС Петер Стано.

Відтоді члени ЄС продовжували надавати боєприпаси, а сім країн замовили  боєприпаси калібру 155 мм через Європейське оборонне агентство, додав Стано. За його словами, агентство уклало дев'ять рамкових контрактів.

«Держави-члени не бажають надавати конкретні подробиці того, що вони надали, або контракти, які вони підписали, і Стано відмовився обговорювати деталі контрактів або вартість розміщених замовлень. Проте низка країн поділилися цифрами в приватному порядку, в тому числі на зустрічах цього тижня, де кілька держав-членів попросили Службу зовнішньої діяльності ЄС продовжити крайній термін поставок до березня», - зазначає видання.

Зокрема, країни Балтії, Німеччина, Нідерланди та Польща, поставили або збираються спільно доставити близько 300 000-400 000 боєприпасів переважно через ініціативу ЄС. Швеція, Фінляндія, Данія та Норвегія, яка не є членом ЄС, розмістили замовлення на суму 52 мільйони євро (55 мільйонів доларів США), але виробництво почнеться наступного року.

«Ціна на боєприпаси зросла з моменту запуску ініціативи, а це означає, що поточний бюджет може бути недостатньо великим для досягнення поставлених цілей», - зазначив у свою чергу один із співрозмовників, знайомих з темою.

Ці цифри не включатимуть усі поставки, надані після вторгнення Росії, і деякі країни, ймовірно, постачали боєприпаси з-за меж ЄС або не розголошували свої поставки. Деякі країни-члени також запроваджують власні програми закупівель і прагнуть збільшити свій промисловий потенціал, як і Україна.

Статьи по теме
Погані новини для росіян: на Курщині починається нова операція ЗСУ
Погані новини для росіян: на Курщині починається нова операція ЗСУ

Керівник ЦПД РНБО зазначив, що через небажання Кремля закінчити війну, росіяни будуть гинути вже на своїй землі.
16.09 — 374

У Зеленського спростували інформацію
У Зеленського спростували інформацію "Bild" про План перемоги, який нібито передбачає заморозку війни

В Офісі президента спростували повідомлення німецької газети "Bild" про те, що президентський "План перемоги" нібито передбачає заморозку війни.
15.09 — 181

Коли Україна вступить до ЄС: Шмигаль заінтригував заявою
Коли Україна вступить до ЄС: Шмигаль заінтригував заявою

Голова уряду наголосив, що вступ до Євросоюзу має бути невід’ємною частиною справедливого миру.
13.09 — 272