Контракти.ua

516  —  25.10.23
Україна формує батальйон "Сибір" із громадян Росії, - Bloomberg
Україна формує батальйон

У Збройних силах України сформували батальйон "Сибір", до складу якого увійшли росіяни та представники етнічних меншин РФ.

Про це повідомляє Bloomberg.

Зазначається, що батальйон об'єднав десятки росіян та представників етнічних меншин у Росії, які подорожували третіми країнами, бо хотіли приєднатися до української армії.

До нього входять люди з таких груп, як якути та буряти з великого російського регіону Східного Сибіру, які заявили, що хочуть незалежності від Росії та розглядають перемогу України у війні як крок до досягнення цієї мети.

"Якщо люди хочуть боротися за Україну, за наші кордони, за крах цього російського радянського режиму чому б і ні? Це їхній вибір, і це показує, що не всі росіяни підтримують Путіна", - сказав зазначив їхній український інструктор та командир із позивним "Батя".

На відміну від добровольчих груп, таких як легіон "Свобода Росії", які заявили про підтримку України, солдати є частиною регулярної української армії та очікують, що їх скоро відправлять на фронт.

Видання пише, що бійці батальйону "Сибір" пройшли ретельну перевірку безпеки, щоби переконатися, що вони є прихильниками України, потім підписали військовий контракт.

"Усі члени батальйону чисельністю 60 осіб є добровольцями, і жоден з них не набраний з-поміж російських військовополонених. Українські військові планують прискорити перевірку біографічних даних, яка може зайняти до року, щоб спонукати більше росіян вступити до їхніх лав", - пояснив представник ЗСУ.

Статьи по теме
Київ отримав лише
Київ отримав лише "сигнали". США та РФ обговорили завершення війни без України, - Reuters

Україна останнім часом отримала від Сполучених Штатів ряд "сигналів" стосовно пропозицій по угоді про завершення війни, але участі у обговорення деталей мирного плану не брала.
19.11 — 168

Іноземним бійцям нададуть ширші можливості у ЗСУ
Іноземним бійцям нададуть ширші можливості у ЗСУ

Іноземні добровольці, які планують долучитися до Збройних сил України, отримають значно ширші можливості. Зокрема їм дозволять під час підписання контракту самостійно обрати бригаду, напрямок служби тощо.
17.11 — 252

Росія провалила власні дедлайни захоплення Покровська та Куп'янська, - Зеленський
Росія провалила власні дедлайни захоплення Покровська та Куп'янська, - Зеленський

Російські окупанти провалили власні дедлайни на захоплення Покровська у Донецькій області та Куп'янська на Харківщині. Обидва міста все ще утримують Сили оборони України.
16.11 — 207