Контракти.ua

682  —  24.10.23
Коли і як закінчиться війна в Україні: Портников назвав кращий і гірший варіанти
Коли і як закінчиться війна в Україні: Портников назвав кращий і гірший варіанти

Портников прогнозує падіння диктатур через 30-40 років.

Український публіцист Віталій Портников вважає, що війна в Україні може закінчитись або тимчасовим перемир'ям вже наступного року, або протистояння стане війною низької інтенсивності і триватиме ще кілька років. Пише ТСН. 

Про це він сказав в етері "Еспресо".

Віталій Портников вважає, що війна високої інтенсивності в Україні може змінитись війною низької інтенсивності. Це може статись через те, що Росія втрутиться в новий світовий конфлікт.

"Війна високої інтенсивності зміниться до низької. І навіть, якщо не зміниться, закінчиться ця війна якимсь перемир'ям у найближчі рік-два. У будь якому разі війна низької інтенсивності, враховуючи, що у диктатур будуть інші інтереси, вона дасть нам можливість зменшити кількість жертв і почати розвиватись. І це найгірший варіант. Найкращий варіант - це мир. Росія обов'язково ще кудись втягнеться. Сил нема, але так цей режим існує. Вони зараз втягуються, допомагаючи ХАМАСу чи ще комусь. Це все одно залізо - снаряди, ракети, безпілотники. І якщо цим займається Росія та Іран - розтягуються конфлікти в іншим місцях, це зменшує рівень конфлікту тут", - вважає Портников.

Публіцист пояснив, що війна низької інтенсивності - це щось схоже на війну часів АТО. Саме так, на його думку, Україна може навіть отримати шанси звільнити свої території.

"І з одного боку, глобалізація конфлікту - це дуже небезпечно, але це локалізує конфлікт тут. Нам потрібно боротися за локалізацію конфлікту тут. І тут багато говорять, "ой про нас забудуть", про нас ніхто не забуде. Але так Росія не матиме можливості грати цю багаторівневу гру, бо в неї не буде економічної можливості. І тому я кажу - або перемир'я, воно не буде щасливим для нас і це буде вже наступного року. Або війна низької інтенсивності, яка навіть дасть нам можливість сподіватись на відновлення територіальної цілісності. Війна низької інтенсивності - це те, що було в АТО. А ми зараз набагато краще озброєні, ніж тоді. Ми можемо мінімізувати втрати", - вважає Портников.

Він також зауважив, що і раніше прогнозував конфлікт на Близькому Сході, проте тоді до цього ніхто серйозно не поставився. Тепер він вважає, що у світі можливі й інші протистояння. Портников прогнозує падіння диктатур через 30-40 років.

Нагадаємо, експерт спрогнозував тривалість війни в Україні.