Контракти.ua

1099  —  15.10.23
Які дні сприятливі для квашення капусти у жовтні та листопаді, основні правила її приготування
Які дні сприятливі для квашення капусти у жовтні та листопаді, основні правила її приготування

Коли найкраще квасити капусту, які найсприятливіші дні для цього, яких помилок потрібно уникати, щоб капуста вийшла хрусткою та соковитою, пише ТСН.ua.

Хрустка і соковита квашена капуста — незамінна страва зимою. Вона не лише смачна, а й супер корисна. Користь квашеної капусти важко переоцінити — це і вітаміни, і корисні мікроелементи та бактерії. Щоб квашена капустою вийшла смачною та корисною, треба враховувати, в які дні її квасити та яких помилок при цьому краще не припускатися.

Вважається, що краще квасити капусту на місяць, що зростає, а у дні повного місяця солити, квасити, консервувати капусту не можна, вона вийде м'якою і недостатньо соковитою. І, найголовніше, завжди треба займатися приготуванням у гарному настрої.

Сприятливі дні по місячному календарю для квашення капусти

Капуста вийде хрусткою, якщо її засолити 20, 23, 24 25, 26, 28, 29, 30 та 31 жовтня.

В листопаді найкращий день для квашення — 7 листопада. Капуста вийде такою, як треба, якщо її заквасити від 1-го до 7-го листопада або від 25-го до 30-го листопада.

Якщо не дотримуватися певних правил приготування, можна не отримати хрусткої капусти, навіть якщо квасити  її у сприятливі дні.

Важливі правила приготування квашеної капусти

  • Для соління капусти краще не використовувати ранню капусту, молоді маленькі качани — вони дадуть мало соку. У сортів, призначених для зберігання, занадто жорстке листя, яке також не дасть сік. Найкраще брати білокачанні сорти без гіркого присмаку.
  • Посуд для квашення капусти найкраще підійде скляний, пластиковий або емальований. Емальовану тару треба уважно оглянути на предмет внутрішніх сколів і подряпин — місткості з внутрішніми пошкодженнями непридатні для квашення капусти. Найкраще солити капусту в дубовій бочці, якщо така є. В жодному разі не можна використовувати залізний або алюмінієвий посуд — під час квашення він буде окислюватися.
  • Важливо під час приготування використовувати чисті інструменти й посуд. Така порада здається банальною, але наявність «сторонніх» бактерій призводить до того, що капуста сквашується неправильно. Потрібно продезинфікувати обробну дошку, ніж, місткість для квашення.
  • Не використовуйте йодовану сіль, лише звичайну кам'яну сіль, для приготування квашеної закуски або інших зимових заготівель. Щоб капуста вийшла хрусткою, рекомендується додавати 1 ст. л солі на 1 кг готового продукту.
  • Нарізати капусту потрібно приблизно рівними не дуже великими шматочками і не дуже дрібно, найкраще  часточками шириною по пів сантиметра.
  • Щоб видалити неприємні запахи через вуглекислий газ із заготовленого продукту, треба проколювати овочі, що сквашуються, гострим предметом, який зможе дістати до дна місткості. Таким чином "проколювати" капусту треба 2-3 рази на добу. Якщо цього не робити, капуста буде гіркою та неприємно пахнути.
  • Квасити капусту треба за кімнатної температури 3-4 дні, точний час залежить від складу продукту, смакових побажань господині. Щойно капуста набула бажаного смаку, її потрібно «заховати» до прохолодного місця.
  • Не переборщуйте з морквою, щоб уникнути розм'якшення капусти.