Восени кущі малини потребують особливої уваги. Особливо це стосується ремонтантної малини.
Як обрізати малину і коли, як подбати про ремонтантну малину в осінній період — пише ТСН.
Правильне обрізання та підгодівля малини восени стимулюють інтенсивне зростання і врожайність наступного року.
Осінь — найкраща пора для обрізання малини. Якщо звичайну малину краще обрізати на початку осені або в середині до приходу стійкого холоду, то обрізання ремонтантних сортів малини (це сорти, що приносять урожай двічі за сезон, плоди дозрівають до настання морозів) потрібно проводити максимально пізно восени, в листопаді, або, залежно від погодних умов, навіть у грудні з приходом стійких морозів.
Якщо ремонтантну малину обрізати занадто рано, то всі поживні речовини не встигнуть надійти зі стебел до коренів, і наступного року можна не чекати на вдалий врожай.
Для хорошого врожаю малину потрібно проріджувати кожні 2-3 роки, періодично пересаджувати зайві пагінці на інше місце.
Якщо малина буде загущена, вона почне хворіти та погано родити.
Що саме потрібно обрізати:
Малину ремонтантних сортів рекомендують обрізати одним зі способів:
Низьке обрізання — коли його проводять низько, під корінь. В такому разі обрізається вся надземна частина, завдяки цьому всі можливі фітопатогени та шкідники видаляються з ділянки. У цьому разі для здорового урожаю не потрібно жодного додаткового оброблення хімічними речовинами.
Можна застосовувати високе обрізання ремонтантної малини. Воно підійде для тих, у кого немає літніх сортів малини. В такому разі обрізаємо стебла малини лише наполовину, залишаючи їх приблизно 1 м заввишки. За такого обрізання можна буде зібрати невеликий урожай влітку та повноцінний урожай восени.