Сергій Генсицький займе місце донецького митрополита УПЦ МП, який тепер напряму підпорядковується Кирилу.
УПЦ Московського патріархату ввела до складу свого синоду нового "постійного члена" – очільника Тернопільської єпархії митрополита Сергія Генсицького. Пише ТСН.
Про це передає пресслужба УПЦ МП.
"Новий "постійний член священного синоду УПЦ" – Сергій Генсицький, митрополит МП в Тернополі та давній союзник митрополита Онуфрія. Хтось чекає від цього керівництва змін", – написав у Facebook митрополит ПЦУ Євстратій Зоря та опублікував фото кількарічної давнини, де Сергій Генсицький стоїть поруч з Путіним, який вручав йому орден.
Зауважимо, що у березні 2022 року Генсицький заявив, що відмовляється від ордену та рішуче засуджує агресію Росії проти України.
Проте до повномасштабного вторгнення РФ митрополит Сергій був пов'язаний з низкою скандальних історій. Так, 2019 року священники його єпархії разом із представниками так званої “ЛНР” та колаборантами з окупованого Криму взяли участь у російському проєкті "Содружество православной молодежи" в РФ.
2018 року, вже після початку агресії РФ на Донбасі, ЗМІ писали, що " з благословення митрополита Сергія" в Почаєві організовуються паломницькі поїздки до Росії.
1992 року Генсицький був одним з трьох архієреїв (разом із теперішнім очільником УПЦ МП Онуфрієм), які виступили проти надання Українській церкві автокефалії (незалежності).
Сергій займе місце митрополита Донецького і Маріупольського Іларіона, якого Онуфрій вивів зі складу синоду "у зв’язку з неможливістю брати участь у засіданнях". Насправді Донецька єпархія Іларіона була напряму "віджата" Кирилом і навіть перереєструвалися в російському Мін'юсті.
Зазначимо, що хоч УПЦ МП є складовою частиною Російської православної церкви (ієрархи УПЦ МП це заперечують), керівників церковно-адміністративних одиниць – єпархій на території України призначав Онуфрій і синод УПЦ МП. Відповідно, українські єпархії, за згодою Москви, підпорядовувалися Онуфрію.
Проте Кирило в обхід Онуфрія забрав єпархії на окупованих територіях у своє пряме підпорядкування.