Контракти.ua

207  —  26.09
Укренерго поки не планують графіків відключення світла
Укренерго поки не планують графіків відключення світла

Графіки відключень світла в Україні не планує вводити наразі "Укренерго". Для цього є декілька причин.

Про це в інтерв’ю РБК-Україна розповів голова правління "Укренерго" Володимир Кудрицький.

"Наразі хочу підкреслити, що ми ніяких графіків відключень не плануємо. І навіть факт їх оновлення Міністерством енергетики не означає, що вони будуть застосовані, ми просто маємо бути готові", - зазначив він.

Як зазначив Кудрицький, для цього є декілька причин.

"Ці графіки зараз оновлюються, в тому числі й обленерго. Тому що графіки відключення конкретних споживачів складаються саме на місцях, а не нами, не в "Укренерго". Але вся система якихось аварійних обмежень електропостачання буде краща відбалансована, враховуючи досвід минулого року", - запевнив він.

Крім того, Кудрицький каже, що в порівнянні з осінню минулого року зараз набагато більше об'єктів критичної інфраструктури - лікарень, котелень, шкіл, дитсадків, насосних станцій - обладнані автономними джерелами живлення, ніж торік.

"Тому у нас в принципі стійкість цієї критичної інфраструктури на місцях зараз набагато вища. Торік навіть великим лікарням не вистачало генераторних потужностей. Ви пам'ятаєте, скільки генераторів потім навезли в Україну під час минулої ракетної і дронової кампанії. Зараз набагато більше об'єктів критичної інфраструктури, на щастя, мають ці автономні джерела живлення", - додав голова правління.

Він також зазначив, що облаштування об'єктів критичної інфраструктури генераторами не тільки посилює стійкість інфраструктури, а ще й дає необхідну гнучкість, "якщо раптом треба буде якісь графіки застосовувати".

Статьи по теме
За якої температури почнуться стабілізаційні відключення
За якої температури почнуться стабілізаційні відключення

За температури повітря нижче 8 градусів морозу в Україні можливий серйозний дефіцит електроенергії. Тому в пікові години можуть бути обмеження споживання.
28.11 — 529

Нацбанк попередив про зростання цін на пальне в Україні
Нацбанк попередив про зростання цін на пальне в Україні

Пальне буде дорожчати до кінця 2023 року, проте наступного року ціни стабілізуються.
04.11 — 1111

В Нафтогазі розповіли, коли зростуть тарифи на газ
В Нафтогазі розповіли, коли зростуть тарифи на газ

Цієї зими ціна газу будуть стабільними, але після того, як війна закінчиться, буде підвищення.
26.09 — 268