Контракти.ua

776  —  25.09.23
В ООН встановили факти тортур росіянами, внаслідок яких загинули українці в окупації
В ООН встановили факти тортур росіянами, внаслідок яких загинули українці в окупації

Російські методи тортур на окупованій нею частині території України були настільки жорстокими, що деякі з її жертв були закатовані до смерті.

Про це заявив голова Незалежної міжнародної комісії ООН з розслідування порушень в Україні Ерік Месе, повідомляє РБК-Україна з посиланням на Reuters.

Він повідомив Раді ООН з прав людини в Женеві, що його команда зібрала додаткові докази, які вказують на те, що застосування тортур російськими збройними силами в районах, які перебувають під їхнім контролем, було широко поширеним і систематичним.

"У деяких випадках тортури застосовувалися з такою жорстокістю, що призвели до смерті жертви", - сказав Месе.

Комісія Месе відвідала частини України, раніше утримувані російськими військами. Йдеться про деокуповані території Херсонської та Запорізької областей.

Reuters пише, що було встановлено, що тортури застосовували здебільшого в "центрах тримання під вартою", які перебувають у віданні окупаційної російської влади.

Раніше ця комісія заявляла, що порушення, вчинені російськими військами в Україні, зокрема застосування тортур, можуть являти собою злочини проти людяності.

Статьи по теме
Що зміниться для українців від 1 серпня: бронь по-новому, пенсії, виплати і не тільки
Що зміниться для українців від 1 серпня: бронь по-новому, пенсії, виплати і не тільки

В Україні змінюються правила бронювання працівників, зростуть тарифи на проїзд, а частина українців отримає доплати до пенсій та виплати до Дня Незалежності. Повний перелік нововведень читайте у матеріалі далі.
31.07 — 477

Скільки українців підтримують вступ в ЄС і НАТО: дані опитування
Скільки українців підтримують вступ в ЄС і НАТО: дані опитування

Ставлення українців до вступу в НАТО дещо змінилося.
02.07 — 295

Більшість українців вірять у перемогу у війні, опитування показало важливий нюанс
Більшість українців вірять у перемогу у війні, опитування показало важливий нюанс

Цифри суттєво змінилися порівняно з першими роками вторгнення.
02.07 — 310