Контракти.ua

159  —  19.09
Відключення електроенергії взимку - не факт, а ризик, - голова "Укренерго"
Відключення електроенергії взимку - не факт, а ризик, - голова

Відключення електропостачання - це не факт, а ризик, до якого всі в Україні мають бути готові, якщо Росія знову вдасться до енергетичного терору.

Про це заявив голова "Укренерго" Володимир Кудрицький, повідомляє РБК-Україна з посиланням на прес-службу компанії.

"Так, енергосистема не така надійна і з меншим запасом міцності, ніж була до прицільних ударів, але водночас, російський терор вже не стане несподіванкою і до нього готуються всі - і енергетики, і Сили оборони, і споживачі", - заявив керівник "Укренерго" на зустрічі з компаніями-членами Європейської бізнес асоціації (EBA).

За його словам, магістральна мережа "Укренерго" вже готова передавати зимові обсяги електроенергії. Наразі компанія працює над збільшенням резервних можливостей мережі, добудовою інженерного захисту та відпрацюванням різних сценаріїв реагування на ймовірні обстріли енергетичної інфраструктури Росією.

Кудрицький пояснив, що магістральні мережі були однією з найбільш постраждалих ланок енергосистеми після минулорічної ракетно-дронової кампанії Росії. Але залучені "Укренерго" майже 1 млрд доларів міжнародної допомоги дали можливість компанії провести ремонти і замовити необхідне обладнання.

Дещо інша ситуація з постраждалими електростанціями - керівник "Укренерго" нагадав, що всі великі ТЕС і ГЕС були пошкоджені російським терором проти цивільної інфраструктури. Деякі обʼєкти генерації потребують важких і тривалих ремонтів, але "Укренерго" сподівається, що план Міненерго щодо ремонтів на електростанціях буде виконаний до початку опалювального сезону.

Статьи по теме
Ніяких графіків не плануємо. Що кажуть в
Ніяких графіків не плануємо. Що кажуть в "Укренерго" про ймовірність відключення світла

Графіки відключень світла в Україні не планує вводити наразі "Укренерго". Для цього є декілька причин.
27.09 — 159

Голова
Голова "Укренерго" назвав найгірший сценарій для енергетики взимку

Україні вистачить електроенергії взимку, але масовані обстріли росіян можуть змінити ситуацію. Енергетики розглядають усі варіанти, у тому числі і найгірший сценарій.
15.09 — 150

В Україні розробили графіки відключення світла: що відомо
В Україні розробили графіки відключення світла: що відомо

Відключення світла в Україні восени та взимку 2023-2024 не уникнути.
11.09 — 186